Рейдери від «ПЦУ» поміняли замки на храмі Рівненської єпархії УПЦ у Горбакові
Активісти вже декілька місяців провокують конфлікт у селі.
Служитель «Православної церкви України» із сусіднього села та місцевий житель, який не відвідує богослужіння, поміняли замки на дверях Свято-Троїцького храму с. Горбаків Рівненського району Рівненської області. Про це повідомляє прес-служба Рівненської єпархії Української Православної Церкви.
Двох чоловіків, котрі різали «болгаркою» замки на храмі, віруючі побачили близько 10 години ранку 16 травня 2023 року. На місце події викликали поліцію.
У церковних рейдерах парафіяни впізнали «священика» с. Бугрин Віктора Стасюка та односельця Віктора Павельчука, який у храм не ходить. До приїзду поліції зломщики встигли зрізати колишні замки, поставити свої та залишити територію церкви.
Правоохоронці взяли свідчення у очевидців дій рейдерів, склали протокол, але не сказали чи відкриватимуть кримінальне провадження. Вони пообіцяли опечатати храм до рішення суду і нікого не впускати всередину.
Як розповів настоятель Свято-Троїцького храму протоієрей Михаїл Петров, активісти «ПЦУ» вже декілька місяців провокують міжконфесійний конфлікт у селі. Чергове протистояння відбулося в неділю, 14 травня, але парафіянам вдалося відстояти свою святиню.
Активну участь у конфлікті бере сільський голова Володимир Бойко, прибічник «ПЦУ». Раніше він опечатав богослужбову будівлю, хоча згідно з законодавством такого права органи місцевого самоврядування не мають.
У громади УПЦ є всі документи на Троїцький храм, який є пам'яткою архітектури, але вона дотримується домовленості про те, що до рішення суду ніхто в церкві не служитиме.
Релігійна громада «ПЦУ» вже багато років молиться у приміщенні сільського клубу, облаштованого під храм, їй виділено земельну ділянку під будівництво нової релігійної будівлі. Попри це активісти вимагають віддати їм Троїцький храм.
Опубликовано: ср, 17/05/2023 - 16:32