Друге сонце

Портал Pravlife.org спільно з Київською духовною академією та семінарією, а також парафією храму прп. Агапіта Печерського в Києві публікує кращі проповіді православних мирян  плоди «Правлайф-зустрічей у Лаврі».

Кожному з дитинства добре відомо, що Бог усюдисущий та всевідаючий, люблячий і милостивий, мудрий і справедливий. Але не так багато людей поспішають шукати цьому підтвердження й розібратися, у чому це виявляється. Дорогі брати і сестри, у ці дивотворні передріздвяні дні прекрасно було б все-таки вдуматися та проаналізувати: «А що ж це значить для нас особисто?» – і в результаті створити собі основу для того, щоб почати новий успішний рік, з правильними думками і праведною метою.

Звертаючи увагу на мудрість і всеосяжність Творця, на думку спадають наші взаємовідносини з часом. Все живе на Землі обмежується певними часовими кордонами. Ми не можемо ніякими діями впливати на минуле і не маємо доступу відкрити для себе плин подій у майбутньому. Тільки у єдиного Всевишнього є сила бути вище часу, керувати ним, з дивовижною точністю описувати події, які мають відбутися лише через кілька тисячоліть, що неодноразово здійснювалося через пророків. Дорогі брати і сестри, проаналізуймо одне з пророкувань, яке дуже глибоко торкається сердець християн. Це початок 9-ї глави Книги пророка Ісаї: «Бо хлоп’ятко народилось нам – син даний нам; власть на раменах його, а дадуть ім’я йому: Чудесний, Порадник, Бог кріпкий, Отець будучого віку, Князь миру. Царству його й миру його не буде границь; на Давидовім престолі й царстві він сяде, щоб утвердити й укріпити його судом справедливим від тепер по віки. Ревнива любов Господа Саваофа се вчинить» (Іс. 9:6–7). Роздумуючи над цими словами, акцентуймо увагу на останньому реченні. Ми дізнаємося причину приходу Месії: це любов Бога до людей. З Мойсеєвих книг пам’ятаємо, як розчулила Вседержителя вірність і жертва Авраама, за що Він заприсягнувся ще тоді віддячити людям рівносильною відданістю та самопожертвою. У ті далекі часи Отцеві було відомо, як і коли все відбудеться. Багато хто вірував у такі слова й чекав Спасителя, котрий принесе мудрість та вічне життя, чим виведе заблукалі в язичницьких обрядах і забобонах душі до істинного Царства Небесного.

Варто відзначити і те, як багато красивих і пророчих імен отримав Ісус. Назвали його і чудотворцем, і порадником, і князем. Він – друг, взірець, наставник і диво. І в жодному слові нема сумнівів, адже він – Син Творця! У цьому пророкуванні є ще одне приховане, але також чудесне ім’я: Сонце. Читаємо: «Люд, що в темряві блукає, побачить світло велике; живучим в країні тіні смертної, світло засіяє». Слово «світло» не написано з великої літери, тому очевидно, що йдеться про все те прекрасне, що нещасні, блукаючі у пітьмі отримають від світила, яким є сонце. Брати і сестри, задумаємось, наскільки велике значення має сонце у нашому житті, і дійдемо логічного висновку: це чи не найголовніше, що маємо! Всі атмосферні явища, кругообіг води в природі, підтримування температури земної поверхні – все це відбувається, бо в центрі галактики знаходиться дещо довершене. Завдяки сонцю через фотосинтез рослини виробляють поживні речовини, побічно виділяючи кисень, від чого фактично залежить життєдіяльність майже всіх організмів.  Брати і сестри, сонце і світло для нас – це ЖИТТЯ, без жодного сумніву. Так само Ісус – це наше духовне джерело для існування та розвитку. І Його народження – це найбільше свято, яке можна собі уявити, бо воно є початком спасіння кожного вірного християнина. «Країною тіні смертної» названа Ізраїльська, а особливо Галілейська земля, яка в ті часи зазнавала бід від сусідніх язичницьких народів, внаслідок чого перебувала в підземному царстві гріха, куди не доходить сонячне проміння. Це стосується всіх тих, хто відвертається від вчення Спасителя й наполегливо продовжує навпомацки прямувати в кращому випадку в нікуди.

«Бог кріпкий». Що мається на увазі? Читаючи церковнослов’янською, бачимо, що слова були дещо змінені: «Приведу бо мир на князи, мир и здравие Ему». Це, по суті, пряме звернення від Отця, адже Він «примирив кров’ю хреста Його, через Нього, чи то земне, чи то небесне». Цим словом може пояснюватися таїна воскресіння, бо «життя було дано Йому проти немочі плоті, яку віддав за нас». Тобто кріпкий Бог настільки, що може протистояти навіть смерті.

Підсумовуючи, хочеться повернутися до того, що Різдво – це свято чудес і радості, навіть щастя, що Месія уже прийшов і подарував нам шанс на прощення та життя вічне. Отець Небесний милостивий, бо Він простив нашу неправедність через Сина Божого. Усвідомлення того, як збуваються пророцтва, надихає вірити в кожне слово, послане Всевишнім. Отець справедливий, і тому Хтось мав спокутувати наші провини. Хоча зазнають страждань ті, хто відмовився від такого дарунку.

Отже, ми маємо довіритися Богові й повідкривати віконниці в оселях своїх життів та впустити Світло спасіння, щоб воно осяяло наші серця і розум, навернуло на правильний шлях до вічної радості й благодаті.

Олександр Мойсеюк
 

Опубликовано: вт, 12/01/2016 - 17:13

Статистика

Всего просмотров 124

Автор(ы) материала

Социальные комментарии Cackle