Ситуація в Рівненській єпархії: АНАЛІТИКА за 27 грудня

Секретар Рівненського єпархіального управління прот. Віталій Герлінський розповідає, що станом на 27 грудня ситуація в Рівненській єпархії лишається складною.

Далі про те, як пережили ці дві останні доби місцеві віряни, що про долю храмів УПЦ говорять представники влади та - міркування бойовиків "Правого сектору" про розвиток подій.

Активне протистояння у селі Птича Дубенського району тривало два дні. «Протягом ночі з 26 на 27 грудня біля храму чергували наші віряни. А також представники КП та бійці «Правого сектору». Упродовж дня до місця подій підтягнулися духовенство та віруючі інших районів», - зазначає отець Віталій.

До силового протистояння не дійшло, - повідомляють місцеві ЗМІ.

На кадрі відео, яке виклав rivnepost.rv.ua, жінка на вимогу правоохоронця покинути трасу, з розпачем відповідає: «Ви ж нас інакше не чуєте!». Люди під снігом і на холоді, відступати не збираються, допоки розкольники не покинуть храм, та їх силою зіштовхують правоохоронці, посилаючись на Закон.

Відео — Ігоря Маркулича.

Цього ж дня представники обох конфесій, правоохоронці та чиновники таки зібралися в ОДА і вирішили, що храм опечатають, допоки не приймуть щодо нього якогось рішення.

В.о. голови Рівненської ОДА Юрій Приварський назвав гріхом те, що відбувається із захопленням церков: «Кожен конфлікт має свої причини. І наше основне завдання – чітке дотримання законодавства й співпраця з правоохоронними органами. Ми не можемо стати на чиюсь позицію і підтримувати ту чи іншу конфесію. Якщо є порушення законодавства, воно має бути предметом розслідування. Я б дуже хотів, щоб питання приналежності храмів вирішувалися не шляхом побиття одне одного, а в цивілізованому законодавчому полі. Якщо є громада, яка бажає перейти до іншого патріархату, то ніщо не обмежує її в праві звернення до суду. В суді вони можуть довести, що будівля храму зведена за їхні кошти, й набути право власності. Також дуже неприємно, що в багатьох випадках різні політичні сили на вказаному підґрунті свідомо розхитують ситуацію й заробляють собі “дивіденди". Це гріх, інакше й не назвеш».

Разом із тим, заступник голови Рівненської ОДА Тарас Пустовіт, коментуючи ситуацію, зізнався органи МВС та СБУ знали про те, що вночі планується низка захоплень. Чому не було вжито заходів, він не повідомив, але пообіцяв: «Все те, що під прикриттям ночі було зроблено представниками УПЦ КП, до добра не доведе, адже закони та Конституцію України ніхто не відміняв. Тому Юрій Юрійович, опираючись на законодавство, сьогодні усе вирішить».

Та схоже, що долю храмів тепер у нас вирішують не можновладці, МВС чи громда, а бойовики. На сторінках rivnepost.rv.ua про подальшу долю церков розмірковує лідер «Правого сектору».

Цитуємо коментар активіста для провідної місцевої газети:

«...Але ми сказали представникам Московського патріархату, що ми за єдину українську православну церкву і що храм має належати більшості громади, — наголосив лідер «Правого сектора» Роман Коваль, оскільки саме «праві» допомагають прихильникам КПЦ КП відвоювати храм.  — До Різдва, думаю, храм розпечатають. Можливо, таки вдасться домовитися про почергові богослужіння».

Що ж стосується ситуації в селі Бадівка, Острозького району, секретар Рівненської єпархії отець Віталій повідомляє, що розкольники поселили в селі бійців «Правого сектору». Протистояти грубій силі останніх, судячи з усього, неможливо. Тож, як повідомляє протоієрей Віталій Герлінський, боротьба за храм в селі Бадівка продовжиться у суді.

Раніше до Острозького райвідділу міліції було надіслано повідомлення про те, що група прихильників УПЦ КП самовільно, всупереч прийнятому спільному рішенню про тимчасову заборону використання приміщення церкви у с. Бадівка, пошкодили навісні замки на дверях та застережні пломби, зайшли у храм. На місце події одразу виїхала слідчо-оперативна група. За фактом самоуправства було відкрито кримінальне провадження за статтею 356 Кримінального Кодексу України. Проводиться досудове розслідування, яке й визначить коло осіб, причетних до цієї події. 

Опубликовано: Sat, 27/12/2014 - 22:44

Статистика

Всего просмотров 91

Автор(ы) материала

Социальные комментарии Cackle