Посол Сербії про війну в Україні: «Ми подібне пережили у Сербії, і сьогодні ми вдруге переживаємо це разом із вами»

12 лютого Керуючий справами Української Православної Церкви митрополит Бориспільський і Броварський Антоній у Києво-Печерській Лаврі зустрівся з Послом Республіки Сербія в Україні паном Раде Булатовичем, якого супроводжував радник Посольства Сербії Светомір Тодорович та перекладач Посольства.

У зустрічі також взяв участь заступник Голови Відділу зовнішніх церковних зв’язків УПЦ протоієрей Миколай Данилевич та співробітник відділу священик Віталій Поліщук.

Під час бесіди митрополит Антоній розповів гостю про традиційно теплі відносини між єдиновірними українським та сербським народами. Як ректор Київських духовних шкіл, митрополит Антоній з приємністю згадав про те, що багато сербів навчалось у Києві і згодом ставали священиками, архієреями і навіть Предстоятелями Сербської Православної Церкви. Ця добра традиція продовжується і понині, оскільки наші духовні школи продовжують приймати на навчання сербських студентів.

Торкнувшись сучасного становища в Україні, владика Антоній зокрема позитивно оцінив грудневу заяву Міністра закордонних справ Сербії Івіци Дачича, в якій сербський високопосадовець підтримав територіальну цілісність України.

Керуючий справами УПЦ також повідомив Посла про численні випадки порушення прав віруючих, розповівши про силові захоплення та спроби підпалів храмів Української Православної Церкви. Особливо було акцентовано увагу на спробах деяких сил розпалити в середині держави певний міжконфесійний конфлікт, що могло б стати великою небезпекою для нашого суспільства в часи глибокої кризи. Дипломатичному представнику Сербії, що з 1 січня 2015 року перейняла головування в ОБСЄ, були передані відповідні інформаційні матеріали, що свідчать про порушення прав віруючих УПЦ.

У свою чергу пан Р. Булатович підкреслив, що для нього особисто ця війна є другою у його житті військовою трагедією після громадянської війни, яка точилася в кінці ХХ століття на теренах колишньої Югославії. «Ми подібне пережили в Сербії, і сьогодні ми вдруге переживаємо це разом з вами». Однак, на думку Посла, збройне протистояння в Україні не викликане жодними міжрелігійними чи міжетнічними непорозуміннями, як це було у Сербії, і від того це ще важче. Разом із тим, Посол відзначив, що український народ – братський народ для сербів. Посол Р. Булатович також позитивно відгукнувся про позицію та заяви Папи Римського Франциска щодо подій в Україні.

Пан Булатович також подякував владиці Антонію, як ректору Київських духовних шкіл, за прийняття на навчання студентів із Сербії. По завершенні зустрічі сторони обмінялися пам’ятними подарунками.

Сайт Київської Митрополії

Социальные комментарии Cackle