У день Собору всіх преподобних Києво-Печерських Предстоятель звершив Літургію в Києво-Печерській Лаврі (ФОТО)

8 березня, у Неділю 2-гу Великого посту, день пам’яті святителя Григорія Палами, архієпископа Фессалонітського, та Собору всіх преподобних Києво-Печерських, Предстоятель Української Православної Церкви Блаженніший Митрополит Київський і всієї України Онуфрій звершив Божественну літургію в Трапезному храмі преподобних Антонія і Феодосія Свято-Успенської Києво-Печерської Лаври.

Його Блаженству співслужили намісник обителі митрополит Вишгородський і Чорнобильський Павел, керуючий справами УПЦ митрополит Бориспільський і Броварський Антоній, архієпископи: Житомирський і Новоград-Волинський Никодим, Ніжинський і Прилуцький Іриней; єпископи: Макарівський Іларій, Сєверодонецький і Старобільський Никодим, Боярський Феодосій, Ірпінський Климент, Бородянський Варсанофій та Фастівський Даміан.

Під час Малого входу Предстоятель удостоїв духовенство Лаври та Київських духовних шкіл богослужбових нагород.

Після читання Святого Євангелія Блаженніший владика звернувся до пастви зі словом проповіді: «Сьогодні, в другу неділю Великого посту, Свята Церква вшановує пам’ять святителя Григорія Палами, архієпископа Фессалонітського, та всіх преподобних отців Києво-Печерських».

Його Блаженство розповів про дискусію в церковних колах середньовіччя стосовно походження фаворського світла, яким просвітився Спаситель перед святими апостолами Андрієм, Іоанном та Іаковом на горі Фавор. Святитель Григорій, зокрема, відстоював істину про природу фаворського світла. Вчення про Божественне походження останнього було засвідчене на практиці багатьма подвижниками, але не мало богословського оформлення, тому святитель Григорій духовно дослідив вчення про нетварні енергії, говорячи про обоження людини в термінах православного богослов’я.

«Люди тієї епохи, на відміну від нашої, знали, що незнання Бога позбавляє людину людської гідності, — продовжив Предстоятель. — Людина може вважати себе великою, мудрою та сильною, але коли вона не має правильного поняття про Бога, ця людина не може вважатися досконалою. Одними з таких людей, які за земного життя сподобились досконалості, були преподобні отці Печерські, засновники та покровителі нашої святої обителі, які часто бачили Бога духовними очима. Сьогодні ми молимось преподобним отцям Печерським, щоб Господь послав мир на нашу землю і щоб ми могли ще тут сподобитися Господнього благословення та надії на Царство Небесне».

За Літургією Його Блаженство звершив дияконську хіротонію над насельником Києво-Печерської Лаври іноком Харлампієм (Лубинцем) та священицьку хіротонію над насельником Свято-Преображенського монастиря столиці ієродияконом Феофілом (Гриценком).

Наприкінці богослужіння був звершений молебний спів перед іконою преподобних отців Печерських.

Синодальний інформаційний відділ УПЦ

Теги

Опубликовано: Mon, 09/03/2015 - 14:17

Статистика

Всего просмотров 204
Социальные комментарии Cackle