Зранку – «молитва за мир», ввечері – силове захоплення

30 листопада представники т.з. УПЦ КП ініціювали загальноукраїнську «молитву за мир». За який мир молилися ці люди - невідомо. Тому що того ж дня, 30 листопада, представники Рівенської єпархії т.з. УПЦ КП у черговий раз вчинили спробу силового захоплення храму на честь святої рівноапостольної Марії Магдалини в селі Бадівка Острозького району Рівенської області, який належить громаді віруючих УПЦ.

Організатори провокаціі до села завезли невідомих молодиків, які виявилися представниками Нетішинської самооборони, та «священників УПЦ КП». Міліція кордоном оточила храм, який захищали від захоплення православні мешканці села.

За інформацією прес-служби Рівненської єпархії, бойовики самооборони вигукуючи образи на адресу віруючих, намагалися штурмувати кордон міліціі. На даний час храм опечатано.

Подібні зібрання, які супроводжуються хуліганськими діями і розпалюванням міжконфесійної ворожнечі, вже кілька тижнів поспіль ініціює благочинний «УПЦ КП» в Острозькому районі. Саме тому громада УПЦ вимушена була звернутися до органів МВС України, внаслідок чого було відкрито кримінальне впровадження по факту скоєння розкольниками протиправних дій. Оскільки законних механізмів позбавити православну громаду с. Бадівка свого храму у представників «УПЦ КП» немає, у недільний день вони намагалися силою увірватися до храму, щоб не виходити з нього.

Як повідомив настоятель храму в с. Бадівка священик Віктор Максимчук, очолювана ним громада УПЦ  на честь святої рівноапостольної Марії Магдалини розпочала будівництво свого храму ще у 2000 році. Він рішуче відкидає всі надумані звинувачення розкольників на свою адресу.

Наразі в селі відчувається гостра напруга на релігійному ґрунті, яка набула широкого резонансу за межами Острозького району. Нагадаємо, що повторення спроб захоплення храму на честь святої рівноапостольної Марії Магдалини ініціював благочинний «УПЦ КП» в Острозькому районі вже на третю добу після підписання у Рівненській ОДА т.з. «міжконфесійного меморандуму».

Читайте також: 

РЕЙДЕРСКИЕ ЗАХВАТЫ ХРАМОВ УПЦ: ОЦЕНКА ЮРИСТА

Теги

Социальные комментарии Cackle