Візит делегації Всесвітньої Ради Церков до України завершився: зустрілися з представниками релігійних конфесій, можновладцями, побували на Донбасі

З 17 по 20 березня 2015 року в Україні з візитом перебувала представницька делегація Всесвітньої Ради Церков (ВРЦ) з Женеви. Приймаючої стороною та співорганізатором візиту була Українська Православна Церква. 

До складу делегації увійшли: доктор Олав Фюксе Твейт (Генеральний Секретар Всесвітньої Ради Церков), митрополит Сасімський Геннадій (Константинопольський патріархат), доктор Андерс Вейрюд (архієпископ на спокої, Церква Швеції, Президент ВРЦ по Європі), пані Кетрін Гордон, (Пресвітеріанська Церква США), єпископ Крістофер Хілл (Церква Англії), протоієрей Михаїл Гундяєв (Руська Православна Церква),  протоієрей Даниїл Буда (Румунська Православна Церква), пан Пітер Прув (директор Комітету Церков з Міжнародних Зв’язків), пані Керін ван ден Брук (Реформована Церква Голландії), єпископ Ян Янссен (Євангелічна Церква Німеччини). Гостей супроводжували співробітники Відділу зовнішніх церковних зв’язків УПЦ.

18 березня делегація ВРЦ відвідала Києво-Печерську Лавру та зустрілася з Головою Відділу зовнішніх церковних зв’язків УПЦ митрополитом Луганським і Алчевським Митрофаном.

Детальніше читайте: Делегат Всеукраїнської Ради Церков: «Константинопольський патріархат не визнає т.зв. «київський патріархат», їх не визнає жодна Церква»

АиФ цитирует епископа Англиканской церкви: «УПЦ — это реальный инструмент для объединения Украины»

Увечері того ж дня одна частина делегації ВРЦ мала зустріч з Всеукраїнською радою церков та релігійних організацій, тоді як інші делегати відвідали Апостольську нунціатуру, де зустрілися з Нунцієм архієпископом Томасом Галіксоном та главою Римо-Католицької Церкви в Україні митрополитом Мечиславом Мокшицьким.

Детальніше читайте: Представники Всесвітньої Ради Церков готові сприяти будь-яким миротворчим ініціативам українських конфесій

19 березня два члени делегації ВРЦ – лютеранський архієпископ Андерс Вейрюд та православний протоієрей Даниїл Буда, в супроводі представників УПЦ, відвідали Лисичанськ, Слов’янськ, Миколаївку, Семенівку та інші східноукраїнські населені пункти, де зовсім недавно проходили бойові дії. Гості мали можливість особисто ознайомитись із ситуацією, яка склалася у цій частині України.

Членів ВРЦ супроводжував співробітник Відділу зовнішніх церковних зв’язків УПЦ С. М. Бортник, а також клірик Київської єпархії та голова гуманітарної місії «Милосердя без кордонів» протоієрей Захарія Керстюк, який одночасно супроводжував черговий гуманітарний вантаж для мирного населення зони збройного конфлікту загальною вагою 64 тони. У місті Лисичанськ представників ВРЦ зустрів керуючий Сєверодонецькою єпархією УПЦ єпископ Никодим (Барановський), який подякував шановним гостям за візит та розповів їм про проблеми, з якими зіштовхнулася його паства, що проживає в умовах збройного протистояння. Гості з ВРЦ мали спілкування з місцевим населенням та духовенством, а також особисто роздавали гуманітарну допомогу потребуючим.

Читайте також: СЕВЕРОДОНЕЦКО-СТАРОБЕЛЬСКАЯ ЕПАРХИЯ ПРИНИМАЛА ПРЕДСТАВИТЕЛЕЙ ВСЕМИРНОГО СОВЕТА ЦЕРКВЕЙ И 64 ТОННЫ ГУМАНИТАРНОГО ГРУЗА ИЗ КИЕВА

Основна частина делегації того ж дня, 19 березня, мала низку зустрічей з представниками державних та науково-релігійних кіл України. Зокрема, гості мали плідну спілкування з Директором департаменту у справах релігій і національностей Міністерства культури України А. В. Юрашем, радником Президента України Ю. П. Богуцьким, а також з відомим українським релігієзнавцем, а нині ще й народним депутатом Верховної Ради України В. Є. Єленським.

Під час перебування у Києві Генеральному Секретарю ВРЦ Олаву Фюксе Твейту був переданий лист від керуючого Львівською і Галицькою єпархією УПЦ єпископа Філарета (Кучерова), в якому викладені факти розпалювання міжконфесійної ворожнечі на Львівщині.

Ввечері того ж дня члени делегації ВРЦ та представники УПЦ мали спільну прощальну подячну вечерю.

У п’ятницю 20 березня делегація Всесвітньої Ради Церков відбула до Женеви.

Сайт Відділу зовнішніх церковних зв'язків

 

Социальные комментарии Cackle