В Українській Православній Церкві — три нові монастирі, чотири нових намісників та три настоятельки

Під час сьогоднішнього (1 квітня) засідання Священний Синод Української Православної Церкви ухвалив утворити монастирі і подвір’я Городницького Георгіївського ставропігійного монастиря, ліквідувати ставропігію Варваринського жіночого монастиря у м. Кагарлик та призначив нових намісників та ігуменей (Журнали №7, 8, 9, 10, 11, 12 і 13). 

Зокрема Синод УПЦ ухвалив утворити подвір’я Городницького Георгіївського ставропігійного чоловічого монастиря в м. Новоград-Волинськомучоловічий монастир на честь Піщанської ікони Божої Матері Ізюмської єпархії Української Православної Церкви (м. Ізюм Харківської області); чоловічий монастир на честь святого рівноапостольного князя Володимира Мукачівської єпархії Української Православної Церкви (с. Сухий Великоберезнянського району Закарпатської області); чоловічий монастир на честь Преображення Господнього Джанкойської єпархії Української Православної Церкви — на місці парафії Спасо-Преображенського кафедрального собору (смт. Роздольне Роздольненського району АР Крим, вул. Південна, 15).
Відповдідно — прийняти та зареєструвати Статути утворених монастирів.

На посаді настоятеля (священноархімандрита) чоловічого монастиря на честь Піщанської ікони Божої Матері Ізюмської єпархії Синод УПЦ благословив затвердити архієпископа Ізюмського і Куп’янського Єлисея, на посаді намісника (ігумена) чоловічого монастиря на честь святого рівноапостольного князя Володимира Мукачівської єпархії — архімандрита Паісія (Пономарьова). Також Синод постановив призначити: Преосвященного архієпископа Херсонського і Таврійського Іоанна на посаді настоятеля (священноархімандрита) Покровського чоловічого монастиря Херсонської єпархії Української Православної Церкви (с. Музиківка Білозерського району Херсонської області), на посаду намісника (ігумена) чоловічого монастиря на честь Положення Ризи Божої Матері у Влахерні Київської єпархії Української Православної Церкви (с. Томашівка Фастівського району Київської області) — Преосвященного єпископа Фастівського Даміана, вікарія Київської Митрополії. А монахиню Іларію (Топитчак) — на посаду настоятельки Свято-Троїцького Мотронинського жіночого монастиря Черкаської єпархії Української Православної Церкви (с. Мельники Чигиринського району Черкаської області) з возведенням її в сан ігумені та возложенням наперсного хреста за посадою, монахиню Гавриїлу (Далецької) на посаду настоятельки Свято-Преображенського жіночого монастиря Львівської єпархії Української Православної Церкви (м. Львів) з возведенням її в сан ігумені та возложенням наперсного хреста за посадою та монахиню Нонну (Явтушенко) на посаду настоятельки Велико-Будищанського Свято-Троїцького жіночого монастиря Полтавської єпархії (с. Писаревщина Диканського району Полтавської області) з возведенням її в сан ігумені та возложенням наперсного хреста за посадою.

Також рішенням членів Синоду відтепер Свято-Троїцький чоловічий монастир Мукачівсько-Ужгородської єпархії Української Православної Церкви у підпорядкуванні Хустської єпархії Української Православної Церкви, а  Свято-Скорбящинський жіночий монастир та чоловічий монастир на честь преподобного Сергія ігумена Радонезького Луганської єпархії Української Православної Церкви — у підпорядкування Сєверодонецької єпархії Української Православної Церкви. І відповідно ухвалено прийняти та зареєструвати у новій редакції Статути цих обителей.

Окрім того, члени Синоду УПЦ, заслухавши інформацію Блаженнішого Митрополита Київського і всієї України  Онуфрія про ліквідацію ставропігії жіночого монастиря на честь святої великомучениці Варвари Української Православної Церкви (м. Кагарлик Кагарлицького району Київської області), благословили ліквідувати ставропігію цього жіночого монастиря і передати його у підпорядкування та канонічне управління єпархіального архієрея Білоцерківської єпархії Української Православної Церкви. А тому змінити назву на — «жіночий монастир на честь св. вмц. Варвари Білоцерківської єпархії Української Православної Церкви».

Социальные комментарии Cackle