У Ковелі підпалили «лікарняний храм»: дрова не зайнялися, люди обурені

У ніч з 23 на 24 травня в центрі Ковеля було підпалено храм на честь св. великомученика Пантелеймона Цілителя, розташований на території міської лікарні. Підпалу передувала публікація в місцевій газеті з закликом передати храми канонічної УПЦ розкольникам. Розпочати пропонували з «лікарняного храму».

За інформацією прес-служби Ковельського благочиння Володимир-Волинської єпархії УПЦ, підпал вчинено невідомими з двох сторін церковної будівлі. Підпалили в тому місці, де зберігаються дрова для котла, яким опалюється храм взимку, і поруч з приміщенням цокольного поверху будівлі.

Дрова, накриті клейонкою, чомусь не розгорілися, а біля храму полум'я здійнялося сильне. О другій годині ночі вогонь випадково побачив чоловік, що живе по сусідству з церквою, і викликав пожежників.
Займання вдалося зупинити о четвертій ранку: храм не постраждав, лише трохи закоптився димом. Однак пошкоджено приміщення Недільної школи, розташоване в цокольному поверсі храмової споруди. Після вогню, диму і пожежної піни тут потрібен серйозний ремонт.

О п'ятій ранку на місце події була викликана слідчо-оперативна група: чотири міліціонери з фотоапаратами провели ретельне обстеження території підпалу і опитали свідків. За фактом загоряння проводить своє службове розслідування і служба МНС.

Провокаційна публікація

- Перед недільною службою я повідомив усім настоятелям наших храмів про підпал і попросив посилити охорону, перевірити всі протипожежні пристрої і бути більш пильними, - розповів старший благочинний Ковельського округу протоієрей Володимир Ровінський. - Священики повідомили про подію прихожанам, і народ відреагував дуже бурхливо.

За словами священика, жителі міста проявили велику активність у соціальних мережах, багато хто пішов до храму, що постраждав, аби висловити підтримку його громаді.

- Люди обурені, бо у нас у Ковелі до цього було все дуже спокійно, хоча ми і Західна Україна, - говорить о. Володимир Ровінський. - Не було ніколи особливих провокацій, підпалів і т.п. - На відміну від Рівненської та Волинської єпархій. Судячи з усього, хтось зацікавлений цей осередок напруги і на нас розповсюдити.

За тиждень до підпалу храму на честь св. великомученика Пантелеймона Цілителя у місцевій газеті «Вісті Ковельщини» була опублікована стаття, в якій прозвучав заклик до місцевої влади, мера та депутатів міськради, передати храми канонічної УПЦ у підпорядкування т.зв. «Київському патріархату». А почати запропонували з одного з лікарняних храмів міста (у Ковелі їх два).

Ковельський храм на честь великомученика Пантелеймона Цілителя, побудований 11 років тому на території міської лікарні, і є той самий «лікарняний храм», як його називають у народі.
Всього ж у Ковелі діє 13 храмів канонічної Української Православної Церкви. З них тільки два - старовинної споруди, інші зведені в недавньому минулому. Ще в місті на 60 тисяч населення є кілька протестантських церков, костел, греко-католицький монастир і дев'ять храмів розкольників.

«Це не село, де один храм, і його ділять»

На думку о. Володимира Ровинского, некоректно на когось конкретно звалювати провину - швидше за все, хтось скористався ситуацією, газетної публікацією та її закликами, щоб погіршити становище.
Однак після тенденційно-призовної статті в «Вісті Ковельщини», духовенство Ковельського благочиння звернулося з листом до СБУ і редакції газети з вимогою припинити провокації, які є безпідставними та нагнітають напругу в суспільстві.
Також у кожному храмі парафіяни збирали підписи з підтримкою заяви духовенства і вимогою не провокувати ситуацію, оскільки в місті досить храмів і канонічної церкви, і розкольників.
- Якщо влада бажає підтримати чимось т.зв. київський патріархат, нехай виділяє їм додатково землю, щоб вони собі будували, - говорить старший благочинний Ковельського округу. - Це не село, де один храм, і його ділять за допомогою прихильників різних впливів.
Як повідомив о. Володимир Ровінський, минулої неділі було зібрано близько 3000 підписів парафіян канонічної УПЦ. Розкольники ж обурилися: мовляв, було б через що хвилюватися - подумаєш, маленька заміточка в газеті:
- Я зустрічався з деканом «київського патріархату» - він із сарказмом відреагував: «Ми не будемо забирати ваші храми», і дав зрозуміти, що вони будуть шукати інші шляхи.

Социальные комментарии Cackle