Сумські екстремісти влаштували чергову провокацію біля кафедрального собору в Сумах

1 березня 2015 року, в Неділю торжества Православія, біля входу Спасо-Преображенського кафедрального собору м. Суми група кількістю близько 20 осіб у масках, що закривали обличчя, та у камуфльованому одязі із емблемами "правого сектора", влаштувала провокацію. Під час богослужіння, на яке зібралося духовенство кафедрального центру, громадський діяч ВО "Свобода" Ганзін Володимир Олексійович, тримаючи в руках плакат образливого змісту, спочатку вступив у словесну суперечку, а потім напав на чергового охоронця собору, завдавши йому тілесних ушкоджень. Охоронець звернувся за медичною допомогою.

Є припущення, що саме Ганзін був організатором і керівником провокації. Нападники організували відеозйомку та аудіозапис в соборі та на вулиці. 

Група молодиків у масках, яка зібралася біля собору, спочатку заблокувала вхід, загрожуючи Правлячому архієрею, духовеству та віруючим. Коли Правлячий архієрей мав виходити з собору після завершення богослужіння, парафіяни повідомили, що ці агресивно налаштовані особи можуть створити реальну загрозу. Але архієпископ Євлогій звернувся до віруючих і заявив, що він не буде змінювати своїх намірів і вийде через центральний вхід, благословляючи богомольців, як зазвичай після недільного богослужіння.

Коли Архієрей вийшов на сходи, молодики у масках хотіли наблизитись до Владики, викрикуючи різні брудні лайливі слова та погрози фізичної розправи. Частина нападників мали ознаки наркотичного впливу, про що свідчили особливості їхньої поведінки. Натовп відтіснив нападників від Архієрея. Лише так Преосвященний зміг пройти до резиденції. Нападники після цього пішли геть, скандуючи патріотичні гасла.

Через кілька годин кілька нападників повернулося у собор, вимагаючи термінової зустрічі із Архієреєм. Вони вступили в грубу суперечку із благочинним собру прот. Миколаєм Смакоузом, вимагали відчинити двері єпархіального управління. Після роз'яснення режиму роботи єпархіального управління ці особи пішли.

Серед присутніх осіб, що у цей час перебували у безпосередній близкості біля собору, парафіяни пізнали заступника Сумського міського голови Пака Степана Яковича.

При цьому слід зауважити, що секретар єпархії тривалий час намагався доздвонитися на телефон міліції 102 та на номери СБУ в Сумах та Києві. Жоден з телефонів не відповідав. Через тривалий час все ж вдалось зв'язатись із черговим СБУ в Києві. Але представник служби, що покликана реагувати на подібні ситуації, порекомендував звертатися в Суми. Замкнуте коло та абсолютна неможливість знайти екстренну допомогу під час загальної гострої ситуації в країні, нажаль, є фактом.

З приводу зазначених подій Правлячий архієрей має намір звернутися до Президента України як Глави Української Держави та Гаранта прав і свобод православних громадян України, чиї права та свободи  були порушені в Сумах в черговий раз.

Православная Сумщина

Социальные комментарии Cackle