Сільрада с.Чернятин відмовила розкольникам, тому вікна закидали яйцями і обіцяли привести «Правий сектор» і «Айдар»

Провалилася спроба продавити питання про передачу «київському патріархату» нового храму в селі Чернятин Жмеринського району Вінницької області.
Група радикально налаштованих активістів на чолі з керівником ПРАТ "Чернятинське пиво" Володимиром Сасом написала звернення до сесії сільради і 30 січня вимагала у депутатів задовольнити їх домагання.

«Вибачте, в нас є Конституція»

— Яке там - передати?! Забрати храм – таке відверте намагання! – говорить голова Чернятинської сільради Аркадій Мендельський. – Сас подзвонив мені напередодні сесії і сказав, що є підписи 600 громадян, жителів села, які бажають, щоб була інша церква, і щоб ми це питання розглянули. А я кажу: «Вибачте, але в нас є стаття 35 Конституції, яка забороняє нам втручатись в міжконфесійні справи – ми в державі відокремлені один від одного». Тоді він каже: «Якщо так не буде, ми зберемося біля церкви і викинемо батюшку на вулицю».

Однак Володимир Сас написав звернення до сесії сільради і на засідання прийшов з групою підтримки. З 18 депутатів були присутні 16.

— Коли я оформляв порядок денний, то сказав депутатам, що є таке звернення. Але ми живемо в правовому полі, є така стаття, яка забороняє нам це робити, тож прошу думки депутатів, – розповідає голова сільради. – Депутати виступили і сказали, що «ні, ми не можемо це питання розглядати, це питання віруючих жителів села, то хай це село вирішує». Тож, ми не уповноважені і не маємо компетенції в цьому плані, тому зупинилися на тому, що хай це вирішують люди.

Як зазначив голова сільради, найближчим часом буде зібрано загальний сільській схід, на якому планується поставити питання про передачу новозбудованого храму УПЦ розкольникам.

— Але, як на мене, це питання не всіх жителів – це питання віруючих. Хай вони вирішують і ті, хто вище там стоїть. А то ми можемо тут натворити і наварити, – сказав Аркадій Мендельський.

«Головне, щоб був мир у селі»

— То є провокації, і робити це не можна – населення села буде розколоте, – говорить директор Чернятинського коледжу Вінницького національного аграрного університету Віталій Малюта. – Дехто втручається в діяльність церков, а цього священика поважають, до нього ходять, він спілкується нормально. Головне, щоб був мир у селі, але є окрема групка людей, яка протиставляє себе більшості. Тому що, якщо погано в селі, то їм краще – це їх особисті інтереси. Ці люди чують запах грошей і сіють ненависть один до одного.

І навіть якщо 30 чи 40 процентів жителів села проти цієї церкви, це не значить, що можна так робити. Це буде протистояння людей, і ні до чого доброго не призведе.  

І дійсно, за словами голови сільради Аркадія Мендельського, коли на сесії депутати не підтримали звернення ініціативної групи і не стали його розглядати, «були великі обурення».  

— Не вдалося їм зробити що хотіли, то вони загрожували привести Правий сектор і «Айдар», і ще багато чого казали, чого я не хочу повторювати, – розповідає Аркадій Мендельський. – Але я в цьому селі давно, із 1971 року – знаю всіх людей, і вони мене знають. Носив погони, і звик все робити прямо і чесно, в рамках закону. І не люблю неправди і нечесності, а куль і ножів не боюся.

Як розповів Аркадій Мендельський, він 27 років проробив дільничним інспектором міліції в Чернятині, а потім люди його вже два рази обирали головою сільради. А ще додав про несподіваний наслідок сесії сільради:

— Прийшов на роботу в понеділок, а сесія була в п’ятницю – вікно в кабінеті з вулиці закидано яйцями. – Цього ніколи не було!

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: На Винничине раскольники оказівают давление на сельсовет, чтобі отобрать храм УПЦ

Социальные комментарии Cackle