Протоієрей Миколай Данилевич: «Конфлікт в с. Птича, що на Рівненщині, не вщухає»

«На превеликий жаль, конфлікт в с. Птича, що на Рівненщині, не вщухає».

Про це на своїй сторінці у Фейсбук написав заступник голови Відділу зовнішніх церковних зв'язків УПЦ протоієрей Миколай Данилевич.

Вночі представники розкольників, разом з агресивно настроєними радикалами у формі «Правого сектору» захопили храм УПЦ. В.о. благочинного Дубенського округу митрофорний протоієрей Анатолій Богданов у своєму коментарі порталу «Православне життя» повідомив, що по факту скоєння злочину представниками "київського патріархату" міліція завела кримінальну справу. Але, як виявилось, на цьому інцидент не був вичерпаний.

Протоієрей Миколай Данилевич інформує про поточну ситуацію: «Ось як ці події описують очевидці: "Беркут (маються на увазі силові структури - примітка о.Миколая) не вгамовує конфлікт, а складається враження, що підтримує розкольників. Міліція з автодороги відганяє людей в бік храму, а від храму бойовики силою відштовхують людей назад на автодорогу. Ситуація вкрай напружена. На дворі холодно. Багато людей стоять з самого ранку. В багатьох здають нерви. Є загроза виникнення бійки. Вже видно, що добитися правди навряд чи вдасться. Надія тільки на Бога"».
Голова Відділу зовнішніх церквоних зв'язків наголошує, що ні за яких обставин Українська Православна Церква не вдавалася до насильства по відношенню до інших конфесій: «Всяке бувало, але до такого не доходило. Розповідають, що коли Блаженніший Митрополит Володимир тільки прибув до Києва, і хресним ходом з народом йшли з залізничного вокзалу до Лаври, то деякі гарячі голови рвалися захопити Володимирський собор, повз який вони проходили. Блаженніший строго-настрого заборонив це робити».

«Часи нестабільності й соціальних потрясінь - це їхні часи, а часи стабільності й спокою - це час для розвитку нашої Церкви. "КП", як конфесія, виникла як протест. Протест проти РПЦ, Москви, Російської Федерації, всього російського. От і тепер це їх час, - зазначає отець Миколай. - Але справжня Церква - спокійна. Вона нікому нічого не доказує, як це робить Філарет, котрий мало не на кожній проповіді робить випади проти нас, проти Москви, і не може заспокоїтися, бо душа не спокійна».

«Справжня Церква - свідчить, просто і, часто, мовчки, - нагадує священик. - Справжня Церква - самодостатня. Протягом останніх років семи приблизно, з уст офіційних осіб УПЦ в сторону КП рідко коли звучали якісь полемічні вислови. Це можна легко прослідкувати. В той час як Філарет робив це з завидною регулярністю, раз в 2-3 тижні – щоб не забували про нього. Але це не наш шлях. Як казав Блаженніший Митрополит Володимир, який прийшов до служіння саме в такі часи: "Віра не доказується, віра показується". Блаженніший Владика прийняв 5,5 тис.парафій, а залишив після себе більше 12 тис».

Опубликовано: пт, 26/12/2014 - 23:07

Статистика

Всего просмотров 137

Автор(ы) материала

Социальные комментарии Cackle