Предстоятель – священикам: Рекомендував би частіше звершувати богослужіння і бути стриманішими в соціальних мережах

У своїй доповіді на річних єпархіальних зборах, що відбулися 11 листопада у Києво-Печерській Лаврі, Предстоятель УПЦ, керуючий Київською єпархією Блаженніший Митрополит Онуфрій, зокрема надав ряд рекомендацій священнослужителям.

«Варто наголосити й на практичних сторонах парафіяльного життя.

Богослужіння

Це, зокрема, стосується активізації богослужбового життя парафій. Рекомендував би клірикам Київської єпархії частіше звершувати богослужіння, особливо у дні вшанування Божої Матері, Її чудотворних ікон, а також у дні пам’яті шанованих святих, особливо тих, що просіяли на Київській землі.

Таїнства

Не менш важливим питанням є звершення Таїнства Хрещення. Дорослих необхідно хрестити тільки після належної підготовки, проведення катехізації, а немовлят – після відповідної розмови з майбутніми хресними батьками.

Друковані видання

Також хотілося б наголосити на якості друкованих видань, що реалізуються у церковних лавках. Часто література, яка не має благословення від священноначалля Церкви та не рекомендована Синодальним видавничим відділом УПЦ, розповсюджується через парафії, що несе небезпеку як для духовного стану читачів, так і загалом для Церкви. А тому прошу вас утримуватись від подібних дій і уважно переглядати пропоновану видавцями літературу.

Соціальні мережі

Чи не найбільше занепокоєння викликає спілкування священнослужителів у соціальних мережах та різних інтернет-ресурсах. Культура спілкування та обачність повинні бути притаманні повсюди. Обережніше та стриманіше коментувати ті чи інші події. Необережні судження кліриків і мирян шкодять авторитету нашої Церкви. А тому щиро прошу і закликаю усіх вас завжди пам’ятати про високе звання священнослужителя, про ті обов’язки, які довірила вам Церква, і ту відповідальність, яку ви несете перед людьми і Богом».

Читайте доповідь повністю на офіційному сайті УПЦ

Социальные комментарии Cackle