Предстоятель — роменчанам: «Найгірша форма прояву людської гріховності — війна»

У першу річницю єпархії роменчани молилися разом з Предстоятелем

18 листопада Предстоятель Української Православної Церкви з архіпастирським візитом відвідав наймолодшу в Україні  Роменську єпархію, яка у вересні цього року відсвяткувала свою першу річницю.

Блаженніший Митрополит Онуфрій очолив  Божественну літургію у Свято-Духівському кафедральному соборі міста Ромни. Всього за один рік цей древній храм, який під час радянського періоду перебував у запустінні, повністю оновився ззовні, почались масштабні ремонтно-відновлювальні роботи всередині.

До речі, щосуботи у цьому соборі служиться молебень за здоров’я роменчан, які служать у зоні АТО, та за мир в Україні.

На початок Божественної літургії до кафедрального храму зійшлися сотні роменчан та мешканців усієї єпархії — кожний із присутніх разом з іконкою отримав благословіння Предстоятеля і міг особисто попросити у нього святих молитв.

Церква молиться, щоб Господь дав мир країні, а всім — розуму

Під час богослужіння Блаженніший звернувся до православних роменчан зі словами настанови. Зокрема, Предстоятель прокоментував, як Церкві та віруючим ставитись до сучасних політичних і суспільних реалій:

«Церква Христова працює на духовне вдосконалення людей, вона не працює на те, щоб додати людині земних благ. Церква піклується про те, щоб подарувати людині вічні блага, щоб зробити її достойною і здатною вмістити в себе те блаженне життя, яке Господь приготував для людини на Небі, у вічності.

Земне життя має свій початок і кінець, і немає такої людини, яка б народилася і не померла, і немає такої людини, яка б народилася з мішком золота за поясом, чи яка б перед смертю наповнювала свої кишені грошима, щоб забрати їх на Небо. Буває, що іноді людині кидають у могилу гроші чи якісь інші цінності, але їй уже це не потрібне, це роблять живі для себе. Людина приходить у цей світ і покидає його без нічого. І завдання Церкви — приготувати людину за ці 70-80 років її земного життя до вічності.

Сильні цього світу іноді бачать зовнішню сторону облаштування Церкви і спокушаються її доступністю і простотою, і багато з них хотіли покласти на Церкву свою руку. Ті руки вже повідсихали і зотліли, а Церква є і буде. Церква завжди звершує свою головну місію: спасіння людської душі.

Звичайно, піклуючись про спасіння душі, ми не відриваємо себе від світу, в якому проживаємо, нам не байдуже, що діється довкола. Ми переживаємо і намагаємось попередити про небезпеку, як добрий пастух: вовк іще далеко, а він уже збирає свою отару. Пастирю дано від Бога бачити далеко, і він попереджає, щоб люди берегли себе і не впадали в гріхи. Адже гріх завдає людині згубних наслідків, відбирає в людини внутрішній мир і спокій і натомість приносить скорботи і хвороби. 

Найгірша форма прояву людської гріховності — війна, коли люди вбивають один одного. Церква знає походження війни. Ми молимось за те, щоб Господь дав мир. Але для початку ми повинні просити у Нього прощення гріхів. Попускаються такі скорботи нам за наші гріхи і для випробування нашої віри, нашої любові до Бога.

Ми маємо сьогодні велику біду в Україні — братовбивство, гинуть найкращі наші сини, батьки, брати і чоловіки. Тому ми сьогодні молимось, щоб Господь усім нам дав розум, щоб ми збагнули, що ми не маємо що ділити на землі, бо все це залишиться, бо ми є дітьми одного батька, одного Адама, і Бог хоче, щоб ми жили в любові і повазі один до одного, терпіли ближнього таким, яким він є».

Ромнам — 1100 років. Вперше місто відвідав Київський Митрополит

Після завершення богослужіння Предстоятель привітав правлячого архієрея єпископа Роменського та Буринського Іосифа з першою річницею єпархії та 6-літтям єпископської хіротонії та нагородив його орденом Української Православної Церкви святого благовірного князя Ярослава Мудрого.

Владика Іосиф подякував Його Блаженству за приїзд, молитви і за високу нагороду, зазначивши, що сприймає її, як нагороду усій своїй єпархії:

«Ваше Блаженство, нам сьогодні випала велика честь: милістю Божою вперше в історії молодої Роменської єпархії, вперше в історії міста Ромни, якому вже виповнилось 1100 років, відбувся візит Митрополита Київського і всієї України. Ми щиро вдячні Вам! Ми всі стали сьогодні свідками, наскільки наше місто є православним, з якою радістю і любов’ю воно зустрічало сьогодні свого Предстоятеля. Ваше Блаженство, Ви сьогодні подарували нам свою гарячу молитву, а також образочки Роменської ікони Божої Матері. Нехай ці іконочки будуть маленькими духовними місточками між Вами, нашим отцем, і нашими прихожанами».

Вдруге за 100 років Роменська ікона Божої Матері відвідала Ромни

А потім вручив Блаженнішому Митрополиту Онуфрію великий список Роменської ікони Божої Матері, яка сьогодні вдруге за останні 100 років відвідала Ромни, оскільки постійно перебуває в одному із сумських музеїв.

Роменська ікона Божої Матері була виявлена в запасниках обласного музею, де перебувала з 1932 р., коли було закрито Свято-Духівський собор.

Періодично ікона виставлялась, як музейний експонат, то в Сумському обласному музеї, то в Роменському краєзнавчому, як робота місцевого художника Григорія Стеценка. Григорій Стеценко (1710-1781) — видатний маляр-іконописець доби українського бароко, уродженець міста Ромни, свого часу займався розписом Свято-Духівського собору.

За матераілами news.church.ua

Социальные комментарии Cackle