Нові спроби захоплень храмів на Рівненщині

Офіційний сайт Рівненської єпархії повідомляє про дві спроби захоплення храмів відразу після підписання «меморандуму міжконфесійного миру». Розкольники прагнуть миру та єдності тільки на словах.

Благим наміром розпочиналась подія 13 листопада, яка в підписанні «Меморандуму про єдину Україну та єдину Українську Помісну Православну Церкву»  мала стати першим кроком до примирення віруючих людей в тяжкому питанні міжконфесійного протистояння. Але, події, які трапились після цього підписання, відкривають справжні наміри розкольників щодо примирення. Так, роблячи офіційні заяви, якими так ряснить офіційний сайт  Рівненської єпархії УПЦ КП, на кшталт «Ні в якому разі не заражайтеся духом злоби…», «Завжди будьте стриманими…», «Зберігайте християнську гідність… », в своїй основі мають тільки голосні слова.

Та, насправді, 16 листопада, незважаючи на підписаний Меморандум, на рівні районних благочинних УПЦ КП провокації не припинялися. Так, в селі Бадівка (Острозького району), о 12 год. 30 хв. до храму Святої Рівноапостольної Марії Магдалини УПЦ прибула група людей на чолі з благочинним Острозького району УПЦ КП Юрієм Лукашиком, які в черговий раз намагалися спровокувати конфлікт між віруючими. 

Така сама спроба відбулася і в Дубенському районі в селі Птича. В той самий день, приблизно о 16 год., зібравши своїх прихильників, духовенство УПЦ КП Дубенського району знову тримали в напруженні не тільки віруючих людей, а й представників влади та правоохоронних органів.

З сумом в серці приходиться констатувати той факт, що представники УПЦ КП Рівненської єпархії прагнуть миру та єдності тільки на словах.

***

Нагадаємо, що правлячий архієрей Рівненської єпархії, митрополит Ворфоломій наголосив, що саме грубе порушення прихильниками УПЦ КП пункт №4 Меморандуму, в якому мова йде про припинення захоплень православних храмів, стало причиною того, що владика відкликав свій підпис: "Через три дні підписання Меморандуму, а саме 15 листопада, зробили нові спроби захопити храми в селах Птича Дубенського району  та Бадівка Острозького району. Виходячи з вищевказаного я відкликаю свій підпис під Меморандумом як документом, який не приніс мир і стабільність для православних віруючих Рівненщини.

Всю вину за його порушення повністю покладаю на прихильників УПЦ КП. Віднині Меморандум для духовенства і віруючих Рівненської єпархії Української Православної Церкви цілком втрачає свою юридичну силу".

Читайте також: 

МИТРОПОЛИТ ВАРФОЛОМІЙ ВІДКЛИКАВ СВІЙ ПІДПИС ПІД «РІВНЕНСЬКИМ МЕМОРАНДУМОМ»

ІСТОРІЯ З "РІВНЕНСЬКИМ МЕМОРАНДУМОМ" ЗАКІНЧЕНА 

ЄПИСКОП КЛИМЕНТ (ВЕЧЕРЯ) ПРО "РІВНЕНСЬКИЙ МЕМОРАНДУМ"

Теги

Социальные комментарии Cackle