Нова наруга над святинею

Від самого початку подій на Майдані було зрозуміло, що ними скористаються розкольники усіх мастей, надто – УПЦ КП.

Фото: panoramio.com

І я чекав, що вони висунуть претензії щодо Софійського собору. Але покладався на розум тих, хто прийшов до влади. Адже у країні таке зчинилося, що давати ще привід до збурення людей розумні правителі не будуть.

Як бачимо, з мудрістю у керманичів кепсько. Тож вони лізуть на рожен, я б сказав: пруть!

Те, що філаретівці забажали Софію Київську – справа принципу.

1989 року я запропонував тоді ще православному митрополитові Філарету (Денисенку), який був архієреєм Руської Православної Церкви, проводити православні служіння в Софії Київській. Мене підтримав академік Дмитро Ліхачов, котрий був близький з Раїсою Горбачовою. І у Софійському соборі можна було легко проводити богослужіння, а також користуватися його благами. Але Екзарх Патріарха Московського лише відмахнувся: «Вам что, Владимирского собора не хватает? Вы знаете, сколько денег надо будет потом на содержание собора? Не нужен он нам. Пусть будет музеем!»

Менше ніж за півроку знову постало питання вже з боку керівництва УРСР про передачу Софійського музею Церкві. Мене попросили організувати аудієнцію з Митрополитом від представників музею.

Але Філарет, дізнавшись про предмет розмови, відмовився від зустрічі: «Церковь не нуждается в Софийском соборе. Нам надо Лавру восстанавливать и другие церкви строить. А в центре города у нас достаточно храмов!»

Отже, архієрей мислив грошима і відмовлявся від можливості повернення Софії Київської для богослужіння. Аж раптом сьогодні розкольники зчинили бучу: негайно віддайте Софію!

Так, кажуть, що їм віддають лише пам’ятку архітектури XVIII століття «Теплу Софію». Але кожен розуміє, що робиться це з метою скасування можливості для православних християн проводити служби у Святій Софії, тобто, за словами Кириленка, щоб замовкли всі «антиукраїнські сили». Зрозуміло, що він натякає передусім на зацьковану ЗМІ Святу Христову Церкву – УПЦ.

Як зупинити це беззаконня? Адже Софію захоплюють, користуючись політичною ситуацією, як це свого часу зробили уніати, котрі майже знищили давню пам’ятку, отриману від поляків на 30 років. Науковцям також не вдалося захистити собор від навали розкольників, і тепер храм Теплої Софії перебуватиме під їхньою владою.

Це сумний факт. Але настане час, коли розкол ущухне, бо припиниться скажене зловживання націоналізмом, люди почнуть у храмах шукати спасіння своєї душі, а не вгамування політичних і культурологічних запитів. Тоді Софію повернуть Православній Церкві. Це відбудеться.

А сьогодні – безчиння та блудливість у головах перемогли розум.

Архімандрит Аліпій (Світличний)

Опубликовано: пн, 22/02/2016 - 14:09

Статистика

Всего просмотров 86
Социальные комментарии Cackle