МОСКВА. Розпочалась Архієрейська Нарада Руської Православної Церкви

2 лютого під головуванням Святішого Патріарха Московського і всієі Русі Кирила розпочалась Архієрейська Нарада Руської Православної Церкви. Українську Православну Церкву на Нараді представляє її Предстоятель, Блаженніший Онуфрій Митрополит Київський і всієї України та представники українського єпископату.

Серед головних питань Архієрейської Наради — розгляд документу “Про участь вірних у Євхаристіі”, який був підготовлений Міжсоборною Присутністю РПЦ, обговорення статусу іночества, результати роботи Синодальноі біблійно-богословськоі комісії з підготовки тексту Катехізису тощо.

Архієрейська Нарада розпочалася з доповіді Святішого Патріарха, в якій він охарактеризував ситуацію з церковним життям в Україні.

Святіший Патріарх особливо підкреслив мужність та стійкість архіпастирів і пастирів, які несуть своє служіння на територіях бойових дій та залишилися зі своєю паствою, недивлячись на ризик для власного життя, поділяючи з нею весь тягар війни.

У доповіді Патріарха пролунали й свідчення страждань Церкви, які надійшли до нього у рапортах архієреів, єпархії яких охоплені вогнем війни. Зокрема лише на території Донецькоі та Горлівськоі єпархій постраждало від обстрілів понад 60 храмів, серед яких понад півтора десятка повністю зруйновано. Відомі випадки, коли снаряди, потрапляючи у храм під час богослужінь, вбивали та ранили парафіян.

Священики в зоні військового конфлікту неодноразово протиправно затримувалися, зазнавали побиття і допитів із застосуванням фізичної сили.

В доповіді було вказано на випадки вандалізму, підпалів храмів, розповсюдження листівок із закликами до міжконфесійної та міжетнічноі ворожнечі. Представниками розкольницьких організацій за минулий рік було захоплено близько 18 храмів в різних областях України. Відмічено, що невдалих випадків захоплення було значно більше, що свідчить не лише про наполегливість розкольників, але й про мужність і твердість у вірі православних віруючих України.

У своїй доповіді Його Святість торкнувся теми гуманітарної допомоги мирним жителям, які постраждали від війни. Він окреслив механізми централізованої церковної організації і координації такої діяльності.

Згадуючи про багаторічне Предстоятельське служіння спочилого у Бозі Блаженнішого Митрополита Володимира, спрямованих на збереження єдності Української Православної Церкви, та його непохитне стояння в Євангельскій Істині перед обличчям розколу, Святіший Патріарх закликав учасників Архієрейськоі Наради проспівати йому “Вічну пам’ять”. Також архієреї помолилися за спокій убієнних на Донбасі пастирів: прот. Павла Жученка, прот. Володимира Креслянського та свящ. Георгія Нікішова.

Святіший Патріарх підкреслив: “Прагнучи покласти край кровопролиттю, Руська Православна Церква невтомно закликала ворогуючі сторони до мирного діалогу”.

Архієрейська Нарада триватиме два дні та завершиться 3 лютого.

Синодальний інформаційний відділ УПЦ

Социальные комментарии Cackle