Митрополита Полтавського Филипа відвідали делегати Місії ОБСЄ: звіт про зустріч буде направлено до 57 держав світу

У березні 2015 року з робочим візитом митрополита Полтавського і Миргородського Филипа відвідала делегація Місії ОБСЄ в Україні у складі спостерігача від Спеціальної Моніторингової Місії ОБСЄ в Україні Мікаеля Раивіо та його заступника Віктора Ліхачова.

Метою візиту Місії до України його делегати назвали – спостереження за розвитком конфлікту на Донбасі. В Полтаві Мікаель Раивіо та Віктор Ліхачов вже бували і до правлячого єпархієя УПЦ в Полтаві завітали з метою отримання достовірної інформації про взаємини між конфесіями, органами влади та участю УПЦ у допомозі подолання конфлікту на сході України.

Віктор Ліхачов зокрема повідомив: «Нас цікавить спілкування та взаєморозуміння активістів, представників офіційних структур як то: голів ОДА та РДА, судових інстанцій, різних релігійних конфесій, а також верств населення. Ця інформація у вигляді звітів буде направлена у ОБСЄ, а звідти до столиць 57 держав світу, з якими узгоджена наша місія за Мандатом. І значення Церкви у цьому важко переоцінити. Що Ви на це скажете?»

Високопреосвященніший митрополит Полтавський і Миргородський Филип повідомив, що УПЦ у Полтавській області – це 2 єпархії, приблизно 450 приходів – найбільша релігійна конфесія на Полтавщині. Українська Православна Церква від Святійшого Патріарха Алексія II отримала Томас про незалежність, що означає самостійне вирішення всіх правових, кадрових, фінансових та соціальних питань.

Щодо допомоги у вирішення конфлікту на Сході України: «Окрім молитовної, наша участь полягає ще і у тому, що ми здійснюємо благодійну допомогу: медикаментами, продуктами, одягом, всім, хто цього потребує на Сході. У багатьох храмах стараємось нагодувати людей. Щодо обліку наданої допомоги, то ми її не ведемо. Тому ніяких статистичних даних, звісно, про це не маємо. Адже все, що здійснюють священики для блага нужденних, не потребує ніякого оприлюднення, тим більше голосного піару».

Далі Мікаєль Раивіо запитав:

— З якими Ви зустрічаєтесь при цьому труднощами?

Митрополит Полтавський і Миргородський Филип:

— Без них не буває. Особливо, коли живемо у такий важкий для нашої країни час. Переважна більшість православного люду відвідує наші церкви. І дуже прикро, що деякі представники офіційної влади на місцях при цьому втручаються у церковні питання і намагаються тиснути на підпорядковані їм структури з метою вибору тієї чи іншої конфесії. Це надзвичайно небезпечний і тривожний симптом. Він сприяє дестабілізації суспільства. Адже Українську Православну Церкву у Полтавській області представляють біля 70% віруючих. Це незаперечний факт. Церква має право голосу, і вона є сильною. Тому розкачування човна дуже небезпечне. Треба піклуватись про відродження економіки та вирішення нагальних економічних і соціальних проблем, а не займатись пошуками ворогів країни там, де їх нема і не може бути апріорі.

Мікаєль Раивіо:

- Яку позицію у цьому важливому питанні займає Центральна влада?

Митрополит Полтавський і Миргородський Филип:

- Мені важко судити. Після смерті Блаженнішого Володимира був обраний новий Глава Української Православної Церкви Онуфрій. І якщо Володимир був публічною особою, дуже багато їздив і часто зустрічався з міністрами, депутатами, представниками влади і різних верств населення, то Блаженніший Онуфрій – інший. Його переконання у тому, що головне покликання Церкви – це молитва. І тому треба молитися у храмах і допомагати нужденним. Політика ж не церковна сфера. Що ж до позиції Центральної влади, то не беру на себе сміливості про це судити. Тим більше, що особисто я незнайомий з Президентом України Петром Порошенком. Знаю тільки, що він позиціонує себе як прихожанин нашої канонічної церкви.

Мікаєль Раивіо:

- Чи можливий діалог з київським патріархатом?

Митрополит Полтавський і Миргородський Филип:

- Діалог неможливо вести лише з мертвими. Україна потребує єдиної церкви. Але з'єднання двох церков в одну – питання надзвичайно складне з канонічної точки зору. Ми стверджуємо, що в Україні вже є Українська Православна Церква, а київський патріархат не погоджується. Він розглядає об'єднання абсолютно всіх православних церков, які тільки існують в Україні під омофором київського патріархату. Це шлях у нікуди. Ми ж хочемо жити в єдності зі Вселенським Православ'ям.

Віктор Ліхачов також поцікавився думкою владики Филипа, щодо покращення дій Міссії в Україні. На що отримав відповідь про те, що ОБСЄ, яка стоїть над суспільними процесами, здійснює важливу справу і суспільству потрібно робити висновки з її моніторингу і використовувати цю інформацію для стабілізації у країні.

Наступний візит Міссії до Полтави заплановано на квітень цього року.

Детальніше про зустріч можна прочитати на офіційному сайті Полтавської єпархії.

Опубликовано: пт, 27/03/2015 - 10:57

Статистика

Всего просмотров 76

Автор(ы) материала

Социальные комментарии Cackle