Митрополит Варфоломій відкликав свій підпис під «Рівненським меморандумом»

На офіційному сайті Рівненської єпархії опубліковано заяву митрополита Рівненського і Острозького Варфоломія, в якому повідомляється, що він відкликає свій підпис під спірним меморандумом:

«13 листопада представники деяких християнських конфесій Рівненської області підписали так званий Меморандум, один із пунктів якого мав принести у майбутньому до мирного врегулювання релігійних конфліктів. Щиро надіючись, що захоплення православних храмів більше не буде, а всі релігійні конфлікти у майбутньому будуть вирішуватись мирно і справедливо, я, як Керуючий Рівненською єпархією Української Православної Церкви, підписав Меморандум.

Ознайомившися з ним, багато представників духовенства і простих віруючих єпархії сприйняли підписаний Меморандум як зраду Православної віри

Почались різного роду пересуди, що ведуть в єпархії до церковної нестабільності.

Крім того, прихильники УПЦ КП грубо порушують пункт №4 Меморандуму, в якому мова йде про припинення захоплень православних храмів, через три дні підписання Меморандуму, а саме 15 листопада, зробили нові спроби захопити храми в селах Птича Дубенського району  та Бадівка Острозького району.

Провокації з боку УПЦ КП не припиняються

Виходячи з вищевказаного я відкликаю свій підпис під Меморандумом як документом, який не приніс мир і стабільність для православних віруючих Рівненщини.

Всю вину за його порушення повністю покладаю на прихильників УПЦ КП. Віднині Меморандум для духовенства і віруючих Рівненської єпархії Української Православної Церкви цілком втрачає свою юридичну силу.

Закликаю православних віруючих, зберігаючи мир і церковну стабільність, підносити свої молитви за нашу Православну Церкву, за нашу Батьківщину і за всіх нас.

Милосердний Господь, Бог любові і миру, нехай завжди перебуває з усіма Вами».

Читайте також: 

ЄПИСКОП КЛИМЕНТ (ВЕЧЕРЯ) ПРО "РІВНЕНСЬКИЙ МЕМОРАНДУМ"

СВЯЩЕНИК ОЛЕГ ТОЧИНСЬКИЙ: ДО ЧОГО ПРИЗВЕДЕ «НАЦІОНАЛІЗАЦІЯ» ПРАВОСЛАВ’Я?

ІСТОРІЯ З "РІВНЕНСЬКИМ МЕМОРАНДУМОМ" ЗАКІНЧЕНА

 

Социальные комментарии Cackle