КОМЕНТАР в.о. благочинного Дубенського округу про поточну ситуацію навколо захопленого храму

Сьогодні вночі, 26 грудня, на Рівненщині розкольники захопили два храми – один із них у Дубенському районі. 

У своєму коментарі кореспонденту порталу "Православне життя" в.о. благочинного Дубенського округу зазначив, що на цей час міліція зафіксувала факт скоєння злочину представниками «Київського патріархату», але у храмі все ще знаходяться розкольники.

Це вже не перша спроба заволодіти майном канонічної Церкви. «Рейдерам у рясах» допомагають бойовики у формі «Правого сектора». І все це з ініціативи “благочинного” «Київського патріархату» в Дубенському районі Ігоря Загребельного. На Дубенщині віруючим вдавалося відстояти храм раніше, привертаючи увагу громадськості. Перекрили трасу Київ-Чоп і цього разу, проте акція поки залишилася безрезультатною.<--break->

Про ситуацію станом на 13:00 у селі Птича Дубенського району — розповідає в.о. благочинного першого Дубенського округу митрофорний протоієрей Анатолій Богданов:

«О пів на шосту ранку настоятелем храму протоієреєм Миколаєм було зафіксовано, що на церковне подвір’я проникли якісь люди. Серед цих людей були представники «київського патріархату».

На це вказують, як прямі докази, так і факти їх активності у селі. Півтора місяці тому розкольники організували і провели тут так званий «референдум». І дійсно, частина громади зробила волевиявлення про вихід з-під юрисдикції Української Православної Церкви. 400 чоловік підписались під тим, що вони переходять до «київського патріархату», розкольники подали на реєстрацію свою новоутворену громаду. Увесь цей час розкольники не полишали своїх намірів заволодіти церквою. Та незважаючи на те, що подані документи на створення нової громади, громада УПЦ від того не перестала існувати. У нашій церкві лишилися і священики, і прочани.

Тож, сьогодні вранці вони приїхали – без попередження, без погодження, поламали замки церковні і вломилися в храм – три чи чотири священика-розкольників, до 40-ка чоловік місцевих і десь 15 чоловік у формі «Правого сектору».

Одні кажуть, що це не справжній «Правий сектор», найнятий. Але у нас тут в селі є така пані Сеньковська, яка є представником від ПС, от її люди заблокували на цей момент вхід на подвір’я храму. Я зараз бачу: у воротах стоїть цей «Правий сектор». Представники розкольників знаходяться в храмі, а люди стоять на подвір’ї церковному.

Наші люди – чоловік 150 – стоять на вулиці – це духовенство, наша громада і ті, хто приїхали на підтримку нашої православної парафії. Є тут і міліція, представники районної влади, СБУ, прокуратура».

Раніше розкольники заявили, що храмів не захоплювали і прийшли просто помолитися. Отець Анатолій заперечує: «Вони не прийшли помолитися, вони вірвалися в церкву за допомогою сили, зірвали замки і тепер заявили, що з церкви не вийдуть. Скільки їх не просили. Мене туди, як виконуючого обов’язки благочинного, не допускають. На територію можуть пройти тільки представники влади, які з ними розмовляють. Так, вони звершили там якийсь молебень. А з храму, сказали, не вийдуть».

За словами отця Анатолія, міліція склала відповідний протокол: «Брали свідчення і в мене, і в настоятеля про скоєний злочин. Було написано, що зірвано замки. Розслідування проведено. На цей час настоятеля нашого храму допитують за фактом скоєння злочину представниками "київського патріархату"». 

Опубликовано: пт, 26/12/2014 - 13:25

Статистика

Всего просмотров 199

Автор(ы) материала

Социальные комментарии Cackle