«Доленосний вибір князя Володимира визначив подальшу історію нашого народу»

Коментар архімандрита Віктора (Коцаби), глави Адміністративного апарату Київської Митрополії, — про результати засідання Організаційного комітету зі вшанування пам’яті великого князя Володимира з нагоди 1000-ліття його преставлення, в якому взяв участь Предстоятель Української Православної Церкви Блаженніший Митрополит Онуфрій.

— Отче Вікторе, Ви супроводжували Блаженнішого Митрополита Онуфрія на засідання Організаційного комітету зі вшанування пам’яті великого князя Володимира. Розкажіть, будь ласка, про те, як пройшла зустріч у Кабінеті Міністрів України та про заплановані Українською Православною Церквою на 27-28 липня урочисті святкування у м. Києві.

— Насамперед згадаємо, що 28 липня – день Хрещення Київської Русі та пам’яті святого рівноапостольного князя Володимира – є загальнодержавним святом, встановлення якого в Україні свого часу ініціював світлої пам’яті Блаженніший Митрополит Володимир. Вчора, 9 липня, у Кабінеті Міністрів України відбулось засідання Організаційного комітету в рамках підготовки до святкування 1000-ліття представлення і вшанування пам’яті святого рівноапостольного князя Володимира. Це була ініціатива держави на виконання Указу Президента України і розпорядження Кабінету Міністрів, захід очолив віце-прем’єр-міністр, міністр культури України В.А.Кириленко. На цю зустріч були запрошені керівники всіх християнських конфесій України. У засіданні взяв участь Блаженніший Митрополит Київський і всієї України Онуфрій.

Предстоятель Української Православної Церкви повідомив усіх присутніх про вже проведені заходи та про ті урочистості, які заплановані нашою Церквою на 27-28 липня. Віце-прем’єр, у свою чергу, розповів про намічені державою святкування. Були обговорені ті державні заходи, в яких беруть участь представники всіх церков і релігійних організацій України. Зокрема, це культурно-мистецький захід «Урочиста академія пам`яті Святого рівноапостольного князя Володимира», що пройде 28 липня у Національному академічному театрі опери та балету імені Т.Г. Шевченка, та зібрання Всеукраїнської ради церков і релігійних організацій за участі керівництва держави.

Традиційний молебень на Володимирській гірці, урочиста Літургія в Лаврі і хресний хід із сімома чудотворними іконами Богородиці...

святковий план заходів Української Православної Церкви буде таким. 7 липня о 14-й годині на Володимирській гірці відбудеться традиційний молебень біля пам’ятника святому рівноапостольному князю Володимиру. Цього року він буде особливо урочистим, оскільки ми сугубо вшановуємо пам'ять князя Володимира. У серце України – стольний град Київ, як його називали наші предки «матір міст руських», буде привезено найбільш шановані в Україні святині - сім чудотворних ікон Божої Матері, а саме «Почаївську», «Касперівську», «Святогірську», «Охтирську», «Зимненську», «Піщанську» та «Призри на смирення». Всі ікони буде доставлено спочатку на Володимирську гірку на урочистий молебень. А потім хресна хода з цими святинями вирушить до Києво-Печерської Лаври. У ній візьмуть участь не лише віряни Києва та навколишніх єпархій, але і чисельні паломники з усіх куточків України. Ікони будуть виставлені для поклоніння на території Києво-Печерської Лаври, де о 17-00 розпочнеться Всенічне богослужіння.

Безпосередньо у день свята, 28 липня, відбудеться святкова Божественна літургія на площі перед Успенським собором, яку очолить Предстоятель нашої Церкви у співслужінні єпископату та духовенства, а також ієрархів Помісних Православних Церков. На святкове богослужіння будуть запрошені також перші особи нашої держави.

Сьогодні нам потрібен мир. Саме князь Володимир своїм життям і діяльністю вказує нам на приклад єдності та умиротворення

— Що б Ви сказали про значення Хрещення Русі святим князем Володимиром і 1000-ліття його представлення, до якого готується багатомільйонна паства України?

— Безумовно, це знакова подія, яка визначила наше сьогодення і визначатиме наше майбутнє. Князь Володимир поклав початок і державотворенню, і християнізації, започаткував духовний і культурний розвиток нашого народу. Хреститель Русі відкрив для всіх наших предків Христа, і з того часу наші пращури приєдналися до єдиної Вселенської Христової Церкви, завдяки чому сьогодні ми перебуваємо з усім православним християнським світом у такому співжитті, що продовжує і розвиває наші традиції, зміцнює наше буття у Христі.

Доленосний вибір князя Володимира визначив всю подальшу історію нашого боголюбивого українського народу. Сьогодні, як ніколи, нам потрібен мир і єдність. І саме князь Володимир своїм життям і діяльністю вказує нам на приклад єдності та умиротворення. Ми надіємося і віримо, що життєвий подвиг князя Володимира для наших сучасників стане справжнім взірцем для наслідування. Нам всім треба твердо завчити уроки князя Володимира для того, щоб втілювати їх у сьогоденні.

Віримо, що святий князь зараз молиться за нас і просить, щоб Господь зглянувся в цей надважкий час випробувань на наше спільне горе, яке забирає життя кращих синів і дочок України. По-людськи важко знайти відповідь на питання, чому гинуть діти і невинні люди, чому це нещастя трапилося саме в наш час і саме з нами. Але, як люди віруючі, ми повинні розуміти, що просто вимушені разом достойно пройти цей відрізок нашої історії, щоб стати кращими, міцнішими і за молитвами святого рівноапостольного князя Володимира в мирі і єдності будувати світле майбутнє нашого народу, нашої рідної держави.

Бесіду вів Сергій Герук,

прес-служба Київської Митрополії

Опубликовано: сб, 11/07/2015 - 16:03

Статистика

Всего просмотров 114

Автор(ы) материала

Социальные комментарии Cackle