Черкащина: чергова спроба перевести силоміць храм канонічної Православної Церкви до т.зв. «київського патріархату»

У неділю, 15 лютого, після богослужіння від настоятеля Хрестовоздвиженського храму УПЦ, що знаходиться у селі Велика Севастянівка Христинівського району, протоієрея Іоанна Стеця вимагали, аби він зібрав свої речі і віддав ключі прихильникам т.зв. «київського патріархату». Священик на погрози не відреагував. Тож, наступного ранку на дверях церкви з’явилися додаткові замки.

Нагадаємо, що напередодні, 12 лютого, після Божественної літургії група людей у камуфляжній формі з нашивками «Правий сектор» заблокувала Хрестовоздвиженській храм і силоміць виштовхали благочинного Христинівського р-ну прот. Василя Миханчука з храму.

Благочинний району отець Василь у коментарі для порталу "Православне життя" розповідає про останні події навколо Хрестовоздвиженського храму:

«Богослужіння звершувалися і в суботу, і в неділю. 15 лютого після богослужіння настоятель зачинив храм, та частина людей, прихильники переходу до «київського патріархату», почали вимагати від священика, аби він віддав ключі та забрав свої речі. Отець Іоанн цього не зробив, от вони сьогодні вранці і влаштували акцію: повісили на двері храму ще й свої замки. До неділі богослужінь не буде, а чи планують вони відкрити храм наступних вихідних, ми не знаємо».

Благочинний району зазначає, що у селі прихильників переходу до т.зв. «УПЦ КП» — четверта частина від усього населення:  

«У селі проживає близько двох тисяч людей. Щоб перейти до «київського патріархату», проголосували 480 людей, тобто четверта частина. За те, щоб залишитися в Українській Православній Церкві було зібрано 500 підписів. Окрім того, у нас є протокол зборів, де зафіксовано, що вся община храму бажає залишитися в нашій Українській Православній Церкві та підтримує свого настоятеля отця Іоанна. Храм бажають силою перевести в «Київський патріархат» саме ті люди, які до церкви не ходять».

Під час збору підписів на «референдумі» не обійшлося без наклепів, як зазначає отець Василій:

«Про батюшку розповідали, що він “молиться за Путіна”, “гроші на Москву возить”. Вимагають, щоб молився за “Небесну сотню”. Отець Іоанн на це відповідає: «За Путіна я не молюся, ніяких грошей в Москву не передаю. А за людей, що загинули, молюся по іменам: Володимир, Василь…».

Про те, що в ініціативи є координатори, відомо у селі всім — підсумовує благочинний району:

«Є такі активісти Світлана Скрипчинська, голова Громадської ради при Христинівській райдержадміністрації, та пан Черненко, сільський фермер, які досить радикально настроєні і підбурюють людей».

Благочинний району протоієрей Василь Миханчук сподівається, що інцидент не переросте у міжконфесійне протистояння. Нещодавно в районі був призначений новий голова, який провів зустріч із т.зв. «УПЦ КП». З представниками канонічної Православної Церкви можновладець поки що не зустрічався. Сподіваємося, що з метою збереження міжконфесійного миру та забезпечення конституційних прав вірян діючої найчисленнішої общини села, місцева влада зробить усе можливе, аби не допустити силового захоплення храму УПЦ.

Новость на русском>>

Социальные комментарии Cackle