Блаженніший Митрополит Онуфрій: «Людина має робити себе послушником Богові, а не Бога — послушником собі»

7 грудня після Божественної Літургії у Свято-Троїцькому Чигиринському жіночому монастирі, під час якої відбулося прославлення в лику місцевошанованих святих Черкаської єпархії блаженного Варфоломія, Христа ради юродивого, Блаженніший Митрополит Онуфрій звернувся до сестер монастиря та гостей із словами настанови.

«Сьогодні через голос Церкви Господь явив Свого нового угодника — святого блаженного Варфоломія, Христа ради юродивого. Хто ж такі юродиві? Це люди, які зневажають людську мудрість і віддають своє серце Премудрості Божій», — зокрема сказав Предстоятель.

Далі Його Блаженство розповів, як розпізнати мудрість людську від Божественної. Справжня мудрість людська, за словами Предстоятеля — та, яка веде людину до Бога. Якщо людина пізнала Бога через науку, то ця людина є мудрою. Якщо ж людина тільки хвалиться своїми знаннями, але не знайшла Бога через них, то ця людина не має правильного розуміння і пізнання премудрості.

Блаженніший Онуфрій зазначив, що цього дня Свята Церква також вшановує пам'ять святої великомучениці Єкатерини, яка була вченою дівчиною. У свої вісімнадцять років вона вже вивчила філософію, риторику, медицину, усі відомі на той час науки вона знала досконало. Окрім того, Єкатерина була ще й дуже красивою, до неї сватались вельможі, вчені юнаки та мужі, але вона обручила себе Христові.

«І свята великомучениця Єкатерина, і святий блаженний Варфоломій, —продовжив свою думку Блаженніший Онуфрій, — зневажили земну мудрість і возлюбили Божественну премудрість. Святий Варфоломій беріг цю мудрість у своїй душі і нікому її не являв, а свята Єкатерина показала усім; і Варфоломій, і Єкатерина принесли користь для своєї душі і всієї Церкви.

Ця Божественна премудрість перебуває у Святій Біблії, саме ця свята книга навчає нас не гордитися, не хвалитися, розуміти шляхи Господні і для себе, і для інших людей, навчає людину, як творити волю Божу, як догоджати Богові. Є багато людей, які декларують себе справжніми віруючими і ходять до церкви, але вважають, що саме через це Бог їм чимось зобов’язаний. Якщо така люди визнала Бога, то вважає, що тепер Бог має виконати всі її запити і прохання.

Це не духовна мудрість, це безум’я: якщо ми визнаємо Бога, то повинні підкорятись Йому, а не Бога собі підкоряти. Людина має робити не Бога собі послушником, а себе — послушником Богові. Це — справжня премудрість, яка веде людину до благословення на землі і спасіння на небі».

Читайте також: 

ЯК ПРОВОДИТЬ СВІЙ "ВИХІДНИЙ" ПРЕДСТОЯТЕЛЬ УПЦ?

Опубликовано: пн, 08/12/2014 - 00:28

Статистика

Всего просмотров 366

Автор(ы) материала

Социальные комментарии Cackle