Блаженніший Митрополит Онуфрій: Чим відрізняється любов плотська від духовної?

17 грудня, в день пам’яті святої великомучениці Варвари, Блаженніший Митрополит Київський і всієї України Онуфрій під час Божественної літургії в храмі на території Київської обласної лікарні, який освячено на честь цієї святої, звернувся до пастви зі словами проповіді.

Зокрема Предстоятель нагадав усім присутнім житіє великомучениці Варвари, зазначивши, що свою любов до Господа вона засвідчила усім своїм життям: «Найтрагічнішою сторінкою в її подвизі є те, що батько Варвари, який страшенно любив дочку і ні в чому їй не відмовляв, дізнавшись, що Варвара стала християнкою, власними руками відсік їй голову».

Далі Його Блаженство звернув увагу всіх присутніх на те, що подвиг великомучениці вказує ще й на цінність плотської, кровної любові до людини і на те, наскільки така любов відрізняється від любові духовної.

«Часто люди не розділяють, змішують любов плотську з любов’ю духовною, — зауважив Блаженніший. — Плотська любов — це монета, з одного боку якої написано “любов”, а з іншого — “зло”. В деяких формах ця любов може виражатись у конструктивному консолідуючому сенсі, але часто може приводити до зовсім інших, іноді й згубних наслідків. Духовна ж любов позбавлена пристрасті, вона хоче для людини тільки блага, не земного, а вічного».

Предстоятель навів приклад про людину, яка має намір вкрасти чи якось іншим чином згрішити. Якщо ми, його ближні, кажемо: «Не роби цього!», він може ображатись, але саме в цьому і полягає закон духовної любові: не робити того, що принесе духовну шкоду і в майбутньому вічному житті, і дасться взнаки і в цьому земному.

Прес-служба Предстоятеля УПЦ

Теги

Социальные комментарии Cackle