Блаженніший: «Хрест Господній — духовна зброя християнина. Ним потрібно правильно користуватись»

Його Блаженству співслужили керуючий справами УПЦ митрополит Бориспільський і Броварський Антоній; єпископи: Макарівський Іларій і Банченський Лонгин, а також духовенство монастиря.

Після читання Святого Євангелія Блаженніший Владика звернувся до пастви зі словами проповіді про значення Животворящого Хреста у сучасному житті кожного православного християнина. 

Розповідаючи про походження Чесного Хреста Господнього та його силу, Блаженніший Владика зазначив: «Коли людина довго іде пустелею, вона знемагає і шукає, на що б опертись. Ось такою опорою, як жезлом чи посохом для подорожнього, під час подвигу Великого посту і є для нас Животворящий Хрест Господній».

Порівнюючи Животворящий Хрест Господній також із духовною зброєю для кожного християнина, Предстоятель наголосив на тому, що Хрестом треба вміти правильно "користуватись", як і справжньою зброєю. Головне, щоб кожний християнин з вірою і благоговінням накладав на себе хресне знамення, не поспішаючи і не «ламаючи» вертикальної та горизонтальної ліній хреста, від цього залежить сила нашої віри і успіх кожної нашої справи і починання, якщо ми приступаємо до них з молитвою і знаменням Хреста Господнього. «Здійснюючи піст, ми також беремо цей святий Хрест як знамено, як зброю і жезл і йдемо далі шляхом нашого посильного подвигу і нехай Милосердний Господь укріпить на цьому шляху кожного із нас», — підсумував свою проповідь Блаженніший Митрополит Онуфрій.

Перед Божественною літургією Його Блаженство звершив чин постригу у читці вихованців випускного курсу Київської духовної семінарії.

За богослужінням Його Блаженство звершив дияконську хіротонію над студентом 3 класу Київської духовної семінарії Миколаєм Андрієнком.

Наприкінці Літургії було звершено поклоніння Животворящому Хресту Господньому, після чого Предстоятель благословив віруючих.

За матеріалами офіційного сайту УПЦ

Опубликовано: вс, 15/03/2015 - 14:29

Статистика

Всего просмотров 72

Автор(ы) материала

Реклама

Реклама:
Социальные комментарии Cackle