Благословіння Предстоятеля на сугубий піст у п’ятницю — жертва, яка об’єднала людей і наблизила мир в Україні

Прес-секретар Блаженнішого Митрополита Онуфрія архімандрит Пафнутій (Мусієнко) відповідає на запитання: як за політичними чи ідеологічними поглядами християнину не припинити бачити людину у своєму ближньому?

Добігають кінця скорботні дні Великого посту, дуже багато віруючих висловлюють Його Блаженству щиру подяку за благословіння на сугубий піст у п’ятницю задля миру в Україні. Ця невелика посильна пожертва об’єднала людей, вселила в них переконання в безмежні можливості Христової Церкви, яка примирює людей, відроджує між ними любов і взаєморозуміння. Для цього потрібно тільки, щоб самі люди визнавали першочерговість духовних вічних цінностей над мінливими ідеологічними.

Наскільки кожен із нас відчуватиме себе сьогодні християнином, настільки він зможе здійнятись у своєму серці над жорсткими політичними умовами, в яких сьогодні опинились віруючі України. Ми багато читали і чули про християнську витримку, зрілість думки і глибину молитви, але далеко не кожен, гадаю, в тому числі — і я, скористався цими чеснотами у повній мірі. Ми часто приймали благочестиві, на перший погляд, рішення, проте вони могли мати якісь особисті мотивації. Мабуть, Господу не завжди така пожертва була угодна, через те і послав нам, усій нашій Україні, випробування війною.

Хто намагається відкинути власні амбіції, тому легше полюбити ближнього саме таким, яким він є, не дорікаючи йому в можливій неправоті суджень чи невірності обраних суспільних пріоритетів.

Як і в тому, що дві тисячі років тому в Єрусалимі розіп’яли Христа, так і в тому, що відбувається сьогодні на Сході України — є наша провина. Христос розпинатиметься щоразу, якщо ми не будемо каятись і не припинимо бездумно грішити, бо через Свою безмежну любов не може допустити нашої погибелі. І загроза війни висітиме над нами доти, доки ми не навчимось шанувати кожну людину як образ Божий, не будемо намагатись якщо не полюбити її, то хоча б не засудити. Цього досягти важко, але немає нічого неможливого для християнина, якщо він сподівається на Божу допомогу, а не на свої мізерні сили.

Социальные комментарии Cackle