Прес-конференція в Лаврі: журналістам продемонстрували статути єпархій УПЦ в Криму та заявили про намір подати позов до суду на «1+1» (+ВІДЕО)

11 березня в Києво-Печерській Лаврі відбулася прес-конференція на тему «Доля єпархій УПЦ у Криму та на сході України». У зв’язку з тим, що 8 березня 2015 на телеканалі «1+1» у програмі «ТСН. Тиждень» була поширена неправдива інформація про передачу «частини прав і майна двох єпархій УПЦ у Криму Російській церкві», від імені Української Православної Церкви голова Інформаційного відділу УПЦ єпископ Климент (Вечеря) прокоментував ситуацію.

«Українська Православна Церква заявляє, що ніколи не приймалося Священним Синодом УПЦ якихось документів або статутних положень, які б змінювали канонічне підпорядкування єпархій, що знаходяться на півострові Крим. Канонічний статус єпархій, а це Сімферопольска, Феодосіївська і Джанкойська єпархії, такий самий, як і статус усіх інших єпархій, які діють на материковій частині України. Єпархії на території Криму знаходяться у прямому підпорядкуванні УПЦ, на чолі з Блаженнішим Митрополитом Київським і всієї України Онуфрієм», - зазначив владика.

Єпископ Климент, коментуючи ситуацію з так званим «статутом» - текстом опублікованого на деяких інтернет-ресурсах документа, згідно з яким «випливало», що УПЦ юридично визнала Крим частиною Росії і «здала» їй дві єпархії, зазначив: «Я ці тексти не можу назвати навіть документами, оскільки не знаю про їх походження. На них немає ніяких реєстраційних відміток. Можу сказати лишень, що ті статути, які приймав Священний Синод УПЦ, не містять жодного слова з тих речень, які були процитовані у сюжеті».

Владика продемонстрував затвердженні Блаженнішим Митрополитом Онуфрієм та прийняті Синодом УПЦ статути Сімферопольської і Феодосіївської єпархій, які засвідчують, що ці єпархії є в канонічному підпорядкуванні Української Православної Церкви, адміністративним осередком якої є Київська Митрополія.

Голова Юридичного відділу УПЦ протоієрей Олександр Бахов здійснив аналіз текстів реальних статутів та опублікованого «документу» щодо моментів підпорядкування єпархії, розпорядження майном та коштами. «Текст позбавлений будь-яких ознак документа. Можна допустити, що це якийсь проект, мета якого мені невідома. Дата затвердження цього документа – 3 грудня 2014 року, а статут – справжній Статут, який був прийнятий Священним Синодом і затверджений 19 червня 2014 року. Дивно, що через півроку з’являється текст невідомого походження, на підставі якого роблять репортажі і заяви.

Окремо хотілось би зупинитися на тому, що жодні телеканали не зверталися до Київської Митрополії за коментарями з проханням надати інформацію щодо статутів, які дійсні в УПЦ, чи будь-яких інших питань, пов’язаних з цією справою. У зв’язку з цим ми залишаємо за собою право звернутися до суду», - зазначив отець Олександр.

Також голова Юридичного відділу повідомив, що до каналу «1+1» надісланий лист із проханням спростувати неправдиву інформацію відносно Української Православної Церкви та Її Предстоятеля.

Заступник голови Відділу зовнішніх церковних зв’язків УПЦ протоієрей Миколай Данилевич додав: «Українська Православна Церква не віддавала своїх єпархій, свого майна РПЦ. У жодних статутах наших єпархій не передбачається відчуження майна на користь РПЦ, не передбачено грошових відрахувань до Москви. Усі права Кримських єпархій зберігаються в повному об’ємі і відповідно єпархії залишаються у складі УПЦ. Кримські єпископи обираються і призначаються Священним Синодом Української Православної Церкви і підзвітні Києву».

Новость на русском>>


Фото редакції порталу "Православне життя"

 

Социальные комментарии Cackle