ЗМІ ПРО ЦЕРКВУ: ТК «ІНТЕР» показав, як УПЦ допомагає переселенцям та жителям Донбасу (ВІДЕО)

У рубриці «Близький Схід» телеканал «Інтер» 12 березня розповів про місію Української Православної Церкви «Милосердя та примирення».

У сюжеті показано, як працюють два напрямки Місії. Перший – організація центрів гуманітарної допомоги переселенцям, який діє при Києво-Печерській лаврі. Другий – їдальні для місцевих жителів у зоні бойових дій. 

Більше ніж півроку на території Києво-Печерської Лаври функціонує Центр гуманітарної допомоги при Синодальному відділі з соціально-гуманітарних питань УПЦ. Волонтерський проект, який розпочинався за ініціативи вузького кола небайдужих віруючих людей у невеличкому підвальному приміщенні адміністративного корпусу Київської Митрополії, наразі опікує більше ніж 500 вимушених переселенців зі сходу України.

7 березня відбулася чергова видача гуманітарної допомоги в рамках роботи Центру. До благодійної справи волонтерів долучилися й студенти Київських духовних шкіл, котрі пропонували гарячий чай усім бажаючим та проводили екскурсії Лаврою. Окрім того серед волонтерів були священики, які надавали необхідну духовну допомогу та підтримку постраждалим від бойових дій у зоні АТО.

«Нам зателефонували, що можна звертатися сюди, до Лаври, – каже пані Роза з Горлівки. – Грошима допомогли. Внучка хворіла сильно – до лікарні приходили, ліків дуже багато купляли. Якщо б не їхня допомога, то ми б взагалі тут з голоду померли». Запорукою вдалої роботи Центру є злагоджена робота волонтерів, які мають вже немалий досвід соціального служіння.

«Спочатку ми записуємо усіх, хто телефонує, – розповідає волонтер Олена, яка відповідає за формування списків переселенців., – потім робимо моніторинг. Визначаємо людей за категоріями. Перша категорія – це родини багатодітні, родини з маленькими дітками – до двох років та матері-одиначки. Друга категорія – це інваліди ти одинокі пенсіонери. Усі інші потрапляють до третьої категорії. Все розподілили – й почали запрошувати».

Серед волонтерів є навіть лікарі, які допомагають правильно формувати за групами препарати, консультують та надають всіляку можливу допомогу. «В більшості людям потрібні жарознижуючі ліки, також від кашлю, нежитю, від тиску», – говорить лікар Ілона, яка сама є переселенкою зі сходу.

Як зазначає голова Відділу УПЦ з соціально-гуманітарних питань, допомога продовжує надаватися всім нужденним. Наразі Відділом розробляється проект адресної доставки всього необхідного постраждалим під час ході АТО, яка б дозволила волонтерам надавати їм більш ефективну допомогу.

Розшифровка відео офіційного сайту УПЦ

Социальные комментарии Cackle