Великодні Чернівці

Не судіть, коли Ваша ласка, що не втримався і витягнув Вас великоднього вечора на чернівецькі вулиці і площі.

Миколаївська (п'яна) церква по вулиці Руській

Миколаївська (п'яна) церква по вулиці Руській

 

А вони - веселі, а вони - теплі і радісні, нам же з Вами все не терпиться повернутись до свого клопоту, а вони промовляють: "Не поспішайте, побудьте з нами цього весняного вечора, завтра все у Вас налагодиться, зате на серці буде приємний спомин і добрі думки!" То ж і я не буду зловживати Вашою увагою, всі фото підписані.

Додам тільки, що приємною несподіванкою для мене була анонсована прем'єра комедії буковинського письменика Юрія Федьковича "Запечатаний двірник" у Чернівецькому таетрі імені Ольги Кобилянської. 

Вперше вистава йшла в театрі, коли я був у класі шостому-сьомому, моя покійна мама Вікторія Вікторівна, яка викладала історію, якось була в Чернівцях, потрапила на цю виставу і нам наприкінці уроку переповіла її зміст (в мами була дивна звичка закінчувати урок на 5-10 хвилин раніше, а потім розказувати якийсь новий фільм чи книгу). Двірник по сучасному - сільський голова, він прийшов (даруйте, але такий сюжет п'єси) до своєї коханки, але саме тоді надійшли до її хати з жандармерії за якусь провину конфісковувати майно. Двірник встиг заховатись у шафу, але саме її вони запечатали і конфіскували.

Вистава виглядала дуже веселою, наступали канікули, я зорганізував кількох однокласників і ми поїхали автобусом до Чернівців на "Запечатаного двірника", Насміялись, ще й досі згадуємо ту поїздку. Хоча деякі критики говорять, що Федькович позичив сюжет у Шіллєра - нам було цілком байдуже, думаю і Ви особливо не перейматиметесь з цього приводу.

Отже - Чернівці, весна, прем'єра: сам збираюсь і Вас запрошую. А головне - не миніть старовинних чернівецьких храмів, вони теж чекатимуть на вас. Помоліться, пом'яніть тих, хто уже відійшов, попросіть у Бога милості і добра для тих, хто ще поряд, затримайте у душі і серці цю великодню святість і бережіть її. То й вона берегтиме вас від негоди і всього лихого аж до наступного Великодня.

Миколаївська (п'яна) церква по вулиці Руській
Будинок-шіфа (корабель)
Социальные комментарии Cackle