Слово Блаженнішого на єпархіальних зборах: Довіра людей до Церкви залежить від кожного з нас

На традиційному щорічному зібранні духовенства Київської єпархії, яке відбулось 11 грудня у Києво-Печерській Лаврі, Блаженніший Митрополит Онуфрій зазначив: «Сьогодні усім нам доводиться звершувати пастирське служіння у надзвичайно складний час, хоча для Церкви ніколи не було легких часів».

На зібранні були присутні 633 представника духовенства, серед яких — Керуючий справами УПЦ, митрополит Бориспільський і Броварський Антоній, 9 вікарних архієреїв Київської Митрополії, 3 ігумені ставропігійних жіночих монастирів, 13 намісників чоловічих монастирів, 6 ігумень жіночих монастирів, 572 клірики і 30 мирян єпархії.

«Церковний мир намагаються порушити як ззовні, так і зсередини, Українську Православну Церкву намагаються втягнути в політичні баталії, зробити ворожою українському суспільству. Але священик завжди повинен пам’ятати, що його основне завдання — проповідь євангельських істин, яка повинна засвідчуватись не тільки словами, а й власним життям», - зазначив Владика.

Наголошуючи на тому, що Церква ніколи не ставила соціальне служіння вище за служіння Богові, Його Блаженство разом з тим розповів про велику соціальну роботу, яка була проведена духовенством та кліриками Київської єпархії у минулому році, зокрема — моральна та матеріальна допомога воїнам Української Армії, вимушеним переселенцям та постраждалим у зоні АТО.

У червні цього року, приміром, Київським  єпархіальним управлінням розпочато новий проект «Надія»,  на телефонну лінію щодня поступає 50-60 дзвінків із духовними питаннями та пропозиціями підтримки всім, хто її потребує. І серед них дуже багато пропозицій допомогти постраждалим на Сході України. Крім цього від Київської єпархії було передано в зону АТО 45 тон одягу, 700 тон продуктів харчування, ліків на 750 тисяч гривень, медичного обладнання на 850 тисяч гривень, 25 тон ковдр, бушлатів та матраців тощо; клірики та віруючі міста Києва та Київської єпархії беруть активну участь у переобладнанні та технічному оснащенні київських лікарень і госпіталів, де проходять лікування поранені бійці із зони АТО.

«На жаль, — продовжив своє звернення Блаженніший Митрополит Онуфрій, — нинішня суспільно-політична ситуація в Україні залишається вкрай напруженою, помітне загострення міжконфесійних та міжрелігійних відносин. Тому для священика залишається найголовнішим завданням саме богослужіння. І успіх нашого священицького служіння полягає в нашому особистому житті. Люди будуть вірити нам і приносити Богові добрі плоди, якщо кожен священик буде старатись жити по-Божому».

 

Социальные комментарии Cackle