Сім'я чи бізнес-проект?

Роздуми архімандрита Маркела (Павука), духівника Київських духовних шкіл.

«Ми вже давно перестали відчувати любов один до одного. Наша сім'я — це своєрідний бізнес-проект, де чітко прописані обов'язки кожного». У наш час, коли на першому місці в житті людей стають гроші, подібні одкровення, на жаль, з’являються частіше. Оскільки бізнесом в умовах нинішньої дикої і жорсткої конкуренції займатися все важче, то здебільшого життя такої сім'ї перетворюється на пекло і зрештою завершується крахом. Питаєш у людей: «Чому ви хочете розвестися?» Й у відповідь звичайно чуєш: «Тому що він (вона) не може матеріально забезпечити сім'ю. Крім того, він (вона) п'є, завів (завела) собі коханку (коханця)».

Чи можна в такій складній ситуації зберегти сім'ю від розпаду? Офіційна статистика невтішна. Однак досвід Церкви свідчить про інше – сім'ю можливо врятувати, але за умови, що хоча б одна зі сторін конфлікту почне вести не формальне, а реальне християнське життя. Тоді відбувається те, про що пише апостол Павло: Чоловік невіруючий освячується жінкою віруючою, і навпаки... (див. 1 Кор. 7:14).

У чому секрет благотворної дії християнського способу життя? Річ у тому, що коли в центрі сім'ї (хоча б одного її члена) стоїть не особистий інтерес, а Божий, то руйнується стіна недовіри, яку кожний із самого початку подружнього життя свідомо чи несвідомо зводив  власним егоїзмом.

Також зменшується смертоносний запах інших гріхів, котрі накопичили в собі подружжя, живучи без молитви й покаяння. Коли хоча б хтось один очищає себе від бруду гріхів, тоді він у важку, затхлу атмосферу сім'ї вносить благоухаючий запах благодаті Божої, що її отримав, беручи участь в Таїнствах Церкви. І це волею-неволею спонукає іншого міняти своє життя на краще.

У такий спосіб можна врятувати те, що з точки зору здорового глузду вже неможливо було вберегти. А далі потрібно намагатися все робити для того, щоб сім'я стала малою Церквою, в якій близькі здатні співрадіти і співчувати, де все робиться не самовільно, а за взаємною згодою і благословінням старшого, де кожен згоден  терпіти недоліки і носити тягарі іншого, а в найскрутніших ситуаціях неодмінно допомогти і підставити плече.

Теги

Теги: 

Опубликовано: ср, 19/07/2017 - 19:09

Статистика

Всего просмотров 94

Автор(ы) материала

Социальные комментарии Cackle