Про паломництво в сучасних кризових умовах міркували керівники паломницьких служб УПЦ (+відео)

20 лютого у галереї «Соборна» відбулося Зібрання паломницьких служб Української Православної Церкви, організоване Паломницьким Центром при Відділі зовнішніх церковних зв’язків УПЦ. У зібранні взяли участь близько 30 представників з усієї України – керівників паломницького напрямку діяльності різних єпархій Української Православної Церкви.

Зібрання розпочалося з молебню на початок доброї справи в Андріє-Володимирському храмі Кафедрального собору. З благословення Блаженнішого Митрополита Київського і всієї України Онуфрія молебень очолив вікарій Київської Митрополії єпископ Васильківський Миколай, керуючий Південним київським вікаріатством. Після богослужіння владика Миколай передав благословіння Предстоятеля та звернувся до всіх присутніх з архіпастирським словом, в якому відмітив значення паломництва у житті православного християнина.

«К паломничеству нужно относиться, как к пятому Евангелию, встрече с Господом, которая приводит человека ближе к Богу. Мне бы хотелось, чтобы паломничество было удивительной поездкой человека, которая запоминалась бы ему на всю его оставшуюся жизнь, о которой он мог бы рассказывать своим детям и внукам с радостью, что Господь ему благоволил посетить эти святые удивительные места», – відмітив владика.

Відкрив захід вітальним словом директор Паломницького Центру УПЦ Володимир Теліженко.

Привітав учасників з проведенням зібрання керівник паломницького відділу Конотопсько – Глухівської єпархії протоієрей Олександр Майборода, який презентував нову книгу Сергія Тупика «Глухівський Петропавлівський монастир та навколишні села».

Робочу частину зібрання паломницьких служб розпочала замісник директора Паломницького Центру УПЦ Неоніла Ворсіна, яка виступила з доповіддю «Організація паломницьких поїздок в Україні та за кордоном». Про паломництво в Ізраїль в сучасних умовах розповіла аташе з туризму посольства Ізраїлю в Україні Лариса Самойлович.

З презентаціями цікавих паломницьких маршрутів виступили представник Вроцлавської єпархії Польської Православної Церкви Семен Кулагін, співробітник Паломницького відділу Хустської єпархії ієромонах Пімен (Мацола), співробітники Паломницького Відділу УПЦ Маргарита Пащенко, Олена Тимофєєва, співробітник Паломницької служби міста Добропілля Донецької області Тетяна Сидорова.

Про особливості паломництва на Святу гору Афон та питання шенгенських віз та біометричних паспортів доповіла співробітник Паломницького Центру Катерина Корчагіна. Про використання ресурсів мережі Інтернет у розвитку паломництва учасники зібрання дізналися від співробітника Паломницької служби «Готія» Льва Башмакова.

В рамках зібрання відбувся круглий стіл по обговоренню актуальних питань організації паломницьких поїздок (паломництво для дітей, особливості оформлення звітної документації та ін.).

За матеріалами сайту soborna.church.ua

Опубликовано: пт, 27/02/2015 - 18:47

Статистика

Всего просмотров 99
Социальные комментарии Cackle