Апеляційний суд захистив право віруючого на альтернативну службу

Дніпропетровський обласний апеляційний суд підтвердив виправдувальний вирок для віруючого, який під час мобілізації просив направити його на альтернативну службу.

Рішення суду було проголошено 26 лютого 2015 року після другого засідання в апеляційній інстанції, повідомляє Інститут релігійної свободи.

Таким чином, апеляційний суд не погодився з доводами Прокуратури Новомосковська Дніпропетровської області, яка домагалася засудження члена релігійної громади Свідків Єгови за ухилення від військової служби. Представники прокуратури переконані: закон про мобілізацію чітко визначає категорії людей, які можуть бути звільнені від виконання військового обов’язку, і віруючих у тому переліку немає.

Натомість, захист підсудного посилався на норми ч. 4 статті 35 Конституції України та практику Європейського Суду з прав людини, де встановлено право віруючих громадян на заміну військового обов’язку альтернативною (невійськовою) службою.

Рішення апеляційного суду вже набрало чинності. Але враховуючи завзятість прокуратури у цій справі, можна очікувати, що обвинувачення скористається відведеними терміном у три місяці для подання касаційної скарги до Вищого спеціалізованого суду з розгляду цивільних і кримінальних справ.

“У в даному випадку норми Конституції України повинні застосовуватися як норми прямої дії, навіть за наявності неузгодженостей в інших законодавчих актах. Відтак, судові рішення апеляційної та касаційної інстанції є цілком прогнозованими”, – вважає виконавчий директор Інституту релігійної свободи Максим Васін.

Як повідомляв ІРС, у листопаді 2014 року суд Новомосковська виправдав віруючого і підтвердив його право на альтернативну службу. Перше засідання у Дніпропетровському обласному апеляційному суді у цій справі відбулось 19 лютого 2015 року.

У березні 2014 року Інститут релігійної свободи оприлюднив на своєму сайті Роз'яснення щодо мобілізації та призову на військові збори віруючих громадян.

Інститут релігійної свободи

Опубликовано: сб, 28/02/2015 - 12:27

Статистика

Всего просмотров 27

Автор(ы) материала

Реклама

Реклама:
Социальные комментарии Cackle