Як Українська Православна Церква готується до відзначення 400-річчя Київської духовної академії?

Відзначення 400-річчя від дня створення Київських духовних шкіл выдбудеться у 2015 році на загальноцерковному рівні. 

Серед випускників КДА є великий сонм святих, видатних діячів Церкви, науки і мистецтва та предстоятелів Помісних Православних Церков.  У зв’язку з цим Священний Синод, який відбувся 23 грудня 2014 року, затвердив план святкових заходів на 2015 рік і прийняв рішення запросити представників Помісних Православних Церков до урочистого святкування.

Також Синодом було затверджено склад Організаційного комітету для проведення урочистих заходів, який очолив Предстоятель Української Православної Церкви Блаженніший Митрополит Київський і всієї України Онуфрій.

Довідка:

Самобутня київська богословська освітня традиція бере початок від 1615 р., коли у Києві на Подолі було засновано Братську школу. З 1632 р. після об’єднання з Лаврською школою, вона була перетворена на Київський колегіум, головним покровителем якого став святитель Петро Могила. Згодом колегіум набув статусу Академії та на честь свого покровителя отримав назву «Києво-Могилянська академія».

Протягом 1817-19 рр. у Києві було проведено освітню реформу, в результаті якої на базі Києво-Могилянської академії було створено Київську духовну академію, Київську духовну семінарію та Києво-Подільське духовне училище.

На початку ХХ ст. Київська духовна академія готувалася до урочистого святкування свого 300-річчя, яке було призначено на 1915 р. Однак, події Першої світової війни не дозволили Академії гідно відзначити цей ювілей. Після встановлення в Україні радянської влади духовні навчальні заклади поступово припинили своє існування.

Перша спроба відродження Київських духовних шкіл була здійснена після Другої світової війни. Однак, тоді влада дозволила відкрити у Києві тільки семінарію, яка проіснувала лише 13 років, і у 1960 р. знову була закрита.

Нове відродження духовної освіти у Києві почалося у 1989 р., коли у стінах Києво-Печерської Лаври почала діяти Київська духовна семінарія, а у 1992 р. було здійснено перший набір до Київської духовної академії.

Сьогодні Київські духовні школи — це єдиний навчальний комплекс, який готує кандидатів у священство, співробітників церковних установ та спеціалістів в різних галузях церковної науки.

За матеріалами news.church.ua

Опубликовано: Tue, 23/12/2014 - 18:56

Статистика

Всего просмотров 200

Автор(ы) материала

Социальные комментарии Cackle