Синод УПЦ звернувся з проханням до керівництва Держави з приводу надання пільг на природний газ для релігійних організацій

На засіданні Священного Синоду Української Православної Церкви, що відбулося 23 грудня 2014 року, було прийнято рішення звернутися до Президента України Петра Олексійовича Порошенка та Прем’єр-міністра України Арсенія Петровича Яценюка з проханням сприяти у встановленні тарифу на природний газ для релігійних організацій на рівні диференційованих цін на природний газ, що використовується для потреб населення.

У документі зокрема йдеться про те, що свого часу, завдяки численним проханням і зверненням, Кабінет Міністрів України Постановою №198 від 21 травня 2014 р. «Про ціни на природний газ, теплову енергію та послуги з централізованого опалення і постачання гарячої води для потреб релігійних організацій» встановив з 1 липня 2014 року пільги на природний газ для релігійних організацій у розмірі 50% від граничного (максимального) рівня ціни на природний газ, що реалізується промисловим споживачам та іншим суб’єктам господарювання.

«Але протягом п’яти місяців розмір граничного (максимального) рівня ціни на природний газ для промислових споживачів та інших суб’єктів господарювання збільшився із 4724 грн. до 5900 грн. за 1000 м3 (не враховуючи ПДВ, цільової надбавки і поточних витрат), та суттєво вплинув на ціну за природний газ для релігійних організацій.

Відповідно до законодавства України, релігійні організації мають неприбутковий статус і здійснюють свою діяльність за рахунок добровільних пожертв вірян. Тому, на сьогодні встановлення ціни за природний газ для релігійних організацій у прив’язці до граничного (максимального) рівня ціни на природний газ, що реалізується промисловим споживачам та іншим суб’єктам господарювання, ставить релігійні організації у скрутне матеріально-економічне становище, особливо парафії, які знаходяться у сільській місцевості», - йдеться у зверненні.

Священний Синод наголосив, що релігійні організації користуються житлово-комунальними послугами виключно для звершення своєї статутної діяльності, яка не має на меті отримання прибутку, таке положення речей нівелює неприбутковий статус релігійних організацій та ускладнює звершення ними соціальної місії у суспільстві.

«Враховуючи вищевикладене, від імені Української Православної Церкви просимо Вашого сприяння у встановленні тарифу на природний газ для релігійних організацій на рівні диференційованих цін на природний газ, що використовується для потреб населення», - від імені членів Священного Синоду звернувсь з проханням до керівництва Держави Предстоятель Української Православної Церкви.

sinod.church.ua

Социальные комментарии Cackle