Предстоятель Болгарської Православної Церкви про агресію проти УПЦ та подоланий розкол у Болгарії

На запрошення Святішого Патріарха Болгарського Неофіта, з благословення Блаженнішого Митрополита Київського і всієї України Онуфрія, Голова Відділу зовнішніх церковних зв’язків Української Православної Церкви митрополит Луганський і Алчевський Митрофан з 28 листопада по 1 грудня 2014 року перебував з візитом у Болгарії. 

Під час візиту митрополит Митрофан розповів про ситуацію у своїй єпархії та у міжконфесійному житті України. Владика констатував, що на сьогодні близько п’ятнадцяти парафій УПЦ захоплено розкольниками і нерідко це відбувалося насильницьким шляхом.

У відповідь на розповідь українського архієрея, Предстоятель Болгарської Православної Церкви із жалем зауважив, що особливо боляче, коли подібні дії дозволяють собі єдинокровні брати. 

Патріарх Неофіт висловив підтримку Українській Православній Церкві та її Предстоятелю Блаженнішому Митрополиту Київському і всієї України Онуфрію та запевнив у своїх молитвах за Україну та український народ.

Під час розмови йшлося також і про подоланий розкол у Болгарській Православній Церкві. На даний час останній очільник болгарських розкольників колишній «митрополит Софійський» Інокентій повернувся до лона Болгарської Православної Церкви, і Священним Синодом був призначений вікарним єпископом Старозагорської митрополії.

Митрополит Луганський і Алчевський Митрофан від імені Блаженнішого Митрополита Онуфрія передав у дар Святішому Патріарху Неофіту виготовлену з українського бурштину картину із зображенням Києво-Печерської Лаври, а у дар Свято-Миколаївському храму ― список Почаївської ікони Божої Матері.

Також під час урочистостей було зачитане вітальне слово Блаженнішого Митрополита Київського і всієї України Онуфрія.

За матеріалами офіційного сайту Відділу зовнішніх церковних зв’язків УПЦ

Опубликовано: Fri, 05/12/2014 - 12:51

Статистика

Всего просмотров 141

Автор(ы) материала

Социальные комментарии Cackle