Чи витіснить інтернет друковані церковні ЗМІ?

   

Інтерв’ю з головним редактором «Церковної православної газети» протоієреєм Владиславом Софійчуком.

  

Церковне суспільство більш консервативне і не підвладне інтернету

– Отче, сьогодні існує думка, що інтернет витісняє друковані видання. Що Ви, як церковний журналіст, думаєте з цього приводу?

– Насправді воно так і є. Ми живемо в електронному інформаційному суспільстві. Зараз навіть мобільний інтернет розповсюджений, можна оперативно отримувати будь-яку інформацію.

Але церковне суспільство більш консервативне, в хорошому сенсі цього поняття. І в Києві, і особливо на периферії люди не на стільки занурюються в електронні джерела інформації. Причому роблять це свідомо, аби зберегти внутрішню свободу та здатність до молитви. Тому я думаю, що друковані засоби інформації в церковному середовищі ще тривалий час будуть мати попит.

Наше завдання – донести офіційну точку зору Церкви на різні виклики часу. До того ж у газеті подаються всі головні події, що відбувалися в різних єпархіях Української Православної Церкви.

У нас цікаві просвітницькі матеріали. І що важливо, ми започаткували два нових проекти.

Перший — у допомогу настоятелю в організації соціального служіння у вигляді методичних рекомендацій. Наприклад, як організовувати патронажну службу; як здійснювати допомогу людям із різними шкідливими залежностями – наркотичними, алкогольними; як проводити роботу з дітьми вулиці, з людьми, які повернулися з місць позбавлення волі.  Це дуже велике поле діяльності.

І другий проект – двічі на місяць ми готуємо розробку уроків недільної школи, що виходить як додаток до газети. Вже вийшло п’ять номерів. Методично вивірений матеріал, прив’язаний до нашого календарного плану, є великою допомогою для викладачів недільних шкіл.

Постійний перегляд репортажів про військові дії розпалює ненависть

– Зараз суспільство наелектризоване інформацією про події, що відбуваються в країні, зокрема, на сході держави. Наскільки небезпечно з духовної точки зору проводити багато часу перед екраном телевізора чи комп’ютера, спостерігаючи за перебігом подій?

– Люди переживають, це закономірно. Ми всі громадяни нашої країни. Але завдання Церкви – вести людей до спасіння, до Вічності.

Церква об’єднує людей із різними політичними поглядами і не вказує, правильні вони в людини, чи ні. Це не є справою Церкви. Коли б це відбувалося, то Церква Христова перетворилася на якусь політичну інституцію. Тому сьогодні у проповідях священики закликають до молитви про мир, про допомогу тим, хто постраждав від військових дій. Політика не повинна домінувати у свідомості віруючої людини.

Взагалі добре відомо, що інтернет та телебачення – велика спокуса, що у сучасної людини, особливо молодої, викликає небезпечну залежність. Постійний перегляд фільмів із культом насильства, розважальні шоу, різноманітна реклама, плітки про світське життя тощо – все це розвиває гріховні пристрасті, з якими віруюча людина повинна боротися.

Постійний перегляд репортажів і коментарів військових дій також розпалює ненависть у душах замість почуття любові до стражденних і навіть ворогів, як заповідав нам Христос. До того ж, безперервне пасивне сприйняття інформації відучує людину мислити об’єктивно, аналітично.

Сайт Київської Митрополії  

 

Теги

Социальные комментарии Cackle